Srovnání podle STK · Sportovní auta

Alfa Romeo Spider vs. BMW Řada 2

BMW Řada 2 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 78 % častěji než Alfa Romeo Spider stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Spider −49 % proti průměru, Řada 2 −9 % proti průměru.

Alfa Romeo SpiderBMW Řada 2
Neúspěšných prohlídek4,9 %3,6 %
Proti průměru (stejné stáří)−49 %−9 %
Průměrné stáří při prohlídce23,5 roku6,1 roku
Prohlídek v datech1 0376 107

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 5 7 9 11 25 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 11,3 % BMW Řada 2: 2,3 % Alfa Romeo Spider: 7,4 %
  • Alfa Romeo Spider
  • BMW Řada 2
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříAlfa Romeo SpiderBMW Řada 2Všechna osobní auta
3 roky–2,2 %2,4 %
4 roky–4,1 %3,3 %
5 let–2,4 %2,9 %
6 let–4,2 %4,0 %
7 let–4,0 %4,0 %
8 let–5,0 %5,2 %
9 let–3,5 %5,2 %
10 let–4,4 %6,4 %
11 let–2,3 %6,6 %
24 let6,6 %–11,0 %
25 let7,4 %–11,3 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříSpiderŘada 2Všechna autaNajeto – SpiderNajeto – Řada 2
3 roky – 2,2 % 2,4 % – 69 000 km
4 roky – 4,1 % 3,3 % – 77 000 km
5 let – 2,4 % 2,9 % – 86 000 km
6 let – 4,2 % 4,0 % – 100 000 km
7 let – 4,0 % 4,0 % – 105 000 km
8 let – 5,0 % 5,2 % – 126 000 km
9 let – 3,5 % 5,2 % – 140 000 km
10 let – 4,4 % 6,4 % – 146 000 km
11 let – 2,3 % 6,6 % – 161 000 km
24 let 6,6 % – 11,0 % – 76 000 km
25 let 7,4 % – 11,3 % 155 000 km 70 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadSpiderŘada 2Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 23,0 2,5 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 17,5 1,5 43,2
Kabina a karoserie 6.2 13,6 0,8 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 11,5 0,8 15,6
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 9,9 1,0 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 7,9 0,5 18,1
Nápravy 5.1 6,8 0,2 6,7
Stav skel 3.2 5,7 4,2 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Alfa Romeo Spider
SpiderProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín6915,1 %−51 %
Nafta811,2 %−86 %
BMW Řada 2
Řada 2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 0443,2 %−15 %
Nafta3 1043,9 %−3 %

Vybíráte mezi Spider a Řada 2? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Alfa Romeo Spider · BMW Řada 2 · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání