Srovnání podle STK · Sportovní auta

Audi S8 vs. BMW Řada 2

Ve spolehlivosti podle STK se Audi S8 a BMW Řada 2 stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je S8 −28 % proti průměru, Řada 2 −9 % proti průměru.

Audi S8BMW Řada 2
Neúspěšných prohlídek4,9 %3,6 %
Proti průměru (stejné stáří)−28 %−9 %
Průměrné stáří při prohlídce12,3 roku6,1 roku
Prohlídek v datech8306 107

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,0 4,0 6,0 8,0 3 5 7 9 11 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 6,6 % BMW Řada 2: 2,3 % Audi S8: 1,6 %
  • Audi S8
  • BMW Řada 2
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříAudi S8BMW Řada 2Všechna osobní auta
3 roky5,0 %2,2 %2,4 %
4 roky–4,1 %3,3 %
5 let–2,4 %2,9 %
6 let–4,2 %4,0 %
7 let1,6 %4,0 %4,0 %
8 let–5,0 %5,2 %
9 let–3,5 %5,2 %
10 let–4,4 %6,4 %
11 let–2,3 %6,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříS8Řada 2Všechna autaNajeto – S8Najeto – Řada 2
3 roky 5,0 % 2,2 % 2,4 % – 69 000 km
4 roky – 4,1 % 3,3 % – 77 000 km
5 let – 2,4 % 2,9 % – 86 000 km
6 let – 4,2 % 4,0 % – 100 000 km
7 let 1,6 % 4,0 % 4,0 % – 105 000 km
8 let – 5,0 % 5,2 % – 126 000 km
9 let – 3,5 % 5,2 % – 140 000 km
10 let – 4,4 % 6,4 % – 146 000 km
11 let – 2,3 % 6,6 % – 161 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadS8Řada 2Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 11,6 2,5 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 11,3 1,5 43,2
Stav skel 3.2 8,6 4,2 10,9
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 7,8 1,0 29,3
Kabina a karoserie 6.2 5,9 0,8 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 4,8 0,8 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 3,5 0,5 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 3,4 0,1 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Audi S8
S8ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín7954,8 %−28 %
BMW Řada 2
Řada 2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 0443,2 %−15 %
Nafta3 1043,9 %−3 %

Vybíráte mezi S8 a Řada 2? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Audi S8 · BMW Řada 2 · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání