Srovnání podle STK · Sportovní auta

BMW Řada 2 vs. Mazda RX-8

BMW Řada 2 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 118 % častěji než Mazda RX-8 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Řada 2 −9 % proti průměru, RX-8 −58 % proti průměru.

BMW Řada 2Mazda RX-8
Neúspěšných prohlídek3,6 %4,1 %
Proti průměru (stejné stáří)−9 %−58 %
Průměrné stáří při prohlídce6,1 roku17,7 roku
Prohlídek v datech6 107980

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 5 7 9 11 16 18 21 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,5 % Mazda RX-8: 5,3 % BMW Řada 2: 2,3 %
  • BMW Řada 2
  • Mazda RX-8
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW Řada 2Mazda RX-8Všechna osobní auta
3 roky2,2 %–2,4 %
4 roky4,1 %–3,3 %
5 let2,4 %–2,9 %
6 let4,2 %–4,0 %
7 let4,0 %–4,0 %
8 let5,0 %–5,2 %
9 let3,5 %–5,2 %
10 let4,4 %–6,4 %
11 let2,3 %–6,6 %
15 let–3,7 %8,8 %
16 let–1,5 %9,6 %
17 let–5,1 %9,5 %
18 let–4,4 %10,0 %
19 let–4,6 %10,0 %
20 let–7,7 %10,4 %
21 let–5,3 %10,5 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříŘada 2RX-8Všechna autaNajeto – Řada 2Najeto – RX-8
3 roky 2,2 % – 2,4 % 69 000 km –
4 roky 4,1 % – 3,3 % 77 000 km –
5 let 2,4 % – 2,9 % 86 000 km –
6 let 4,2 % – 4,0 % 100 000 km –
7 let 4,0 % – 4,0 % 105 000 km –
8 let 5,0 % – 5,2 % 126 000 km –
9 let 3,5 % – 5,2 % 140 000 km –
10 let 4,4 % – 6,4 % 146 000 km –
11 let 2,3 % – 6,6 % 161 000 km –
15 let – 3,7 % 8,8 % – –
16 let – 1,5 % 9,6 % – –
17 let – 5,1 % 9,5 % – 103 000 km
18 let – 4,4 % 10,0 % – 113 000 km
19 let – 4,6 % 10,0 % – 128 000 km
20 let – 7,7 % 10,4 % – 112 000 km
21 let – 5,3 % 10,5 % – 118 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadŘada 2RX-8Všechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 1,5 22,7 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 1,0 20,2 29,3
Kabina a karoserie 6.2 0,8 16,7 43,0
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 2,5 16,6 52,2
Osvětlení registrační značky 4.7 0,1 7,2 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 0,8 6,0 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,5 5,2 18,1
Stav skel 3.2 4,2 4,5 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW Řada 2
Řada 2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 0443,2 %−15 %
Nafta3 1043,9 %−3 %
Mazda RX-8
RX-8ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín9794,1 %−58 %

Vybíráte mezi Řada 2 a RX-8? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW Řada 2 · Mazda RX-8 · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání