Srovnání podle STK · Sportovní auta

BMW Řada 2 vs. Nissan Gt-R

BMW Řada 2 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 171 % častěji než Nissan Gt-R stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Řada 2 −9 % proti průměru, Gt-R −66 % proti průměru.

BMW Řada 2Nissan Gt-R
Neúspěšných prohlídek3,6 %2,1 %
Proti průměru (stejné stáří)−9 %−66 %
Průměrné stáří při prohlídce6,1 roku10,1 roku
Prohlídek v datech6 107475

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,0 4,0 6,0 8,0 3 5 7 9 11 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 6,6 % BMW Řada 2: 2,3 %
  • BMW Řada 2
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW Řada 2Všechna osobní auta
3 roky2,2 %2,4 %
4 roky4,1 %3,3 %
5 let2,4 %2,9 %
6 let4,2 %4,0 %
7 let4,0 %4,0 %
8 let5,0 %5,2 %
9 let3,5 %5,2 %
10 let4,4 %6,4 %
11 let2,3 %6,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříŘada 2Gt-RVšechna autaNajeto – Řada 2Najeto – Gt-R
3 roky 2,2 % – 2,4 % 69 000 km –
4 roky 4,1 % – 3,3 % 77 000 km –
5 let 2,4 % – 2,9 % 86 000 km –
6 let 4,2 % – 4,0 % 100 000 km –
7 let 4,0 % – 4,0 % 105 000 km –
8 let 5,0 % – 5,2 % 126 000 km –
9 let 3,5 % – 5,2 % 140 000 km –
10 let 4,4 % – 6,4 % 146 000 km –
11 let 2,3 % – 6,6 % 161 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadŘada 2Gt-RVšechna auta
Stav skel 3.2 4,2 2,5 10,9
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 2,5 1,5 52,2
Tabulky registrační značky 0.1 1,4 1,9 5,7
Podvozek, rám a výfuk 6.1 1,5 1,3 43,2
Kola a pneumatiky 5.2 1,3 1,5 1,7
Osvětlení registrační značky 4.7 0,1 1,3 11,3
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 1,0 1,1 29,3
Výfukové emise 8.2 0,9 1,1 3,0

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW Řada 2
Řada 2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 0443,2 %−15 %
Nafta3 1043,9 %−3 %
Nissan Gt-R
Gt-RProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín4702,1 %−65 %

Vybíráte mezi Řada 2 a Gt-R? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW Řada 2 · Nissan Gt-R · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání