Srovnání podle STK · Sportovní auta

BMW Řada 2 vs. Smart Roadster

BMW Řada 2 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 84 % častěji než Smart Roadster stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Řada 2 −9 % proti průměru, Roadster −50 % proti průměru.

BMW Řada 2Smart Roadster
Neúspěšných prohlídek3,6 %5,0 %
Proti průměru (stejné stáří)−9 %−50 %
Průměrné stáří při prohlídce6,1 roku18,8 roku
Prohlídek v datech6 107624

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 3 5 7 9 11 17 19 21 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,5 % Smart Roadster: 8,8 % BMW Řada 2: 2,3 %
  • BMW Řada 2
  • Smart Roadster
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW Řada 2Smart RoadsterVšechna osobní auta
3 roky2,2 %–2,4 %
4 roky4,1 %–3,3 %
5 let2,4 %–2,9 %
6 let4,2 %–4,0 %
7 let4,0 %–4,0 %
8 let5,0 %–5,2 %
9 let3,5 %–5,2 %
10 let4,4 %–6,4 %
11 let2,3 %–6,6 %
16 let–6,1 %9,6 %
17 let–2,6 %9,5 %
18 let–8,1 %10,0 %
19 let–2,4 %10,0 %
20 let–2,8 %10,4 %
21 let–8,8 %10,5 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříŘada 2RoadsterVšechna autaNajeto – Řada 2Najeto – Roadster
3 roky 2,2 % – 2,4 % 69 000 km –
4 roky 4,1 % – 3,3 % 77 000 km –
5 let 2,4 % – 2,9 % 86 000 km –
6 let 4,2 % – 4,0 % 100 000 km –
7 let 4,0 % – 4,0 % 105 000 km –
8 let 5,0 % – 5,2 % 126 000 km –
9 let 3,5 % – 5,2 % 140 000 km –
10 let 4,4 % – 6,4 % 146 000 km –
11 let 2,3 % – 6,6 % 161 000 km –
16 let – 6,1 % 9,6 % – –
17 let – 2,6 % 9,5 % – –
18 let – 8,1 % 10,0 % – –
19 let – 2,4 % 10,0 % – –
20 let – 2,8 % 10,4 % – 129 000 km
21 let – 8,8 % 10,5 % – 133 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadŘada 2RoadsterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 2,5 18,6 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 1,5 15,2 43,2
Kabina a karoserie 6.2 0,8 9,1 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 0,1 8,2 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 0,8 7,9 15,6
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 1,0 7,5 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,5 6,1 18,1
Stav skel 3.2 4,2 4,8 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW Řada 2
Řada 2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 0443,2 %−15 %
Nafta3 1043,9 %−3 %
Smart Roadster
RoadsterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín7014,7 %−53 %

Vybíráte mezi Řada 2 a Roadster? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW Řada 2 · Smart Roadster · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání