Srovnání podle STK · Sportovní auta

BMW Řada 2 vs. Subaru BRZ

Ve spolehlivosti podle STK se BMW Řada 2 a Subaru BRZ stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Řada 2 −9 % proti průměru, BRZ +20 % proti průměru.

BMW Řada 2Subaru BRZ
Neúspěšných prohlídek3,6 %5,0 %
Proti průměru (stejné stáří)−9 %+20 %
Průměrné stáří při prohlídce6,1 roku6,5 roku
Prohlídek v datech6 107835

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,0 4,0 6,0 8,0 3 5 7 9 11 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 6,6 % Subaru BRZ: 5,2 % BMW Řada 2: 2,3 %
  • BMW Řada 2
  • Subaru BRZ
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW Řada 2Subaru BRZVšechna osobní auta
3 roky2,2 %0,8 %2,4 %
4 roky4,1 %5,9 %3,3 %
5 let2,4 %3,7 %2,9 %
6 let4,2 %4,9 %4,0 %
7 let4,0 %5,2 %4,0 %
8 let5,0 %5,2 %5,2 %
9 let3,5 %–5,2 %
10 let4,4 %–6,4 %
11 let2,3 %–6,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříŘada 2BRZVšechna autaNajeto – Řada 2Najeto – BRZ
3 roky 2,2 % 0,8 % 2,4 % 69 000 km –
4 roky 4,1 % 5,9 % 3,3 % 77 000 km –
5 let 2,4 % 3,7 % 2,9 % 86 000 km 42 000 km
6 let 4,2 % 4,9 % 4,0 % 100 000 km 40 000 km
7 let 4,0 % 5,2 % 4,0 % 105 000 km –
8 let 5,0 % 5,2 % 5,2 % 126 000 km 67 000 km
9 let 3,5 % – 5,2 % 140 000 km –
10 let 4,4 % – 6,4 % 146 000 km –
11 let 2,3 % – 6,6 % 161 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadŘada 2BRZVšechna auta
Stav skel 3.2 4,2 4,7 10,9
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 2,5 3,7 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 1,5 2,2 43,2
Kola a pneumatiky 5.2 1,3 2,0 1,7
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 1,0 1,9 29,3
Tabulky registrační značky 0.1 1,4 1,6 5,7
Výfukové emise 8.2 0,9 1,4 3,0
Mechanický stav řízení 2.1 0,8 1,4 15,6

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW Řada 2
Řada 2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 0443,2 %−15 %
Nafta3 1043,9 %−3 %
Subaru BRZ
BRZProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín8385,0 %+20 %

Vybíráte mezi Řada 2 a BRZ? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW Řada 2 · Subaru BRZ · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání