Srovnání podle STK · Sportovní auta

Chevrolet Corvette vs. Mazda MX-5

Ve spolehlivosti podle STK se Chevrolet Corvette a Mazda MX-5 stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Corvette −45 % proti průměru, MX-5 −36 % proti průměru.

Chevrolet CorvetteMazda MX-5
Neúspěšných prohlídek4,3 %5,7 %
Proti průměru (stejné stáří)−45 %−36 %
Průměrné stáří při prohlídce16,2 roku18,7 roku
Prohlídek v datech1 5889 834

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Mazda MX-5: 4,0 % Chevrolet Corvette: 4,6 %
  • Chevrolet Corvette
  • Mazda MX-5
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříChevrolet CorvetteMazda MX-5Všechna osobní auta
3 roky–1,2 %2,4 %
4 roky4,2 %2,1 %3,3 %
5 let–1,2 %2,9 %
6 let4,6 %1,6 %4,0 %
7 let–2,0 %4,0 %
8 let–3,7 %5,2 %
9 let–2,9 %5,2 %
10 let–3,6 %6,4 %
11 let–3,9 %6,6 %
12 let–3,3 %7,7 %
13 let–3,5 %7,7 %
14 let5,4 %10,2 %8,7 %
15 let1,3 %6,2 %8,8 %
16 let2,5 %3,9 %9,6 %
17 let6,0 %4,2 %9,5 %
18 let6,2 %6,0 %10,0 %
19 let4,6 %7,6 %10,0 %
20 let–3,8 %10,4 %
21 let–6,7 %10,5 %
22 let–7,4 %10,8 %
23 let–7,5 %10,8 %
24 let–5,2 %11,0 %
25 let–8,4 %11,3 %
26 let–8,5 %11,2 %
27 let–8,3 %11,0 %
28 let–6,0 %10,9 %
29 let–4,0 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCorvetteMX-5Všechna autaNajeto – CorvetteNajeto – MX-5
3 roky – 1,2 % 2,4 % 22 000 km 21 000 km
4 roky 4,2 % 2,1 % 3,3 % 24 000 km 20 000 km
5 let – 1,2 % 2,9 % 27 000 km 30 000 km
6 let 4,6 % 1,6 % 4,0 % – 36 000 km
7 let – 2,0 % 4,0 % – 50 000 km
8 let – 3,7 % 5,2 % 46 000 km 53 000 km
9 let – 2,9 % 5,2 % 47 000 km 74 000 km
10 let – 3,6 % 6,4 % 57 000 km 58 000 km
11 let – 3,9 % 6,6 % 60 000 km –
12 let – 3,3 % 7,7 % – 97 000 km
13 let – 3,5 % 7,7 % – 89 000 km
14 let 5,4 % 10,2 % 8,7 % – 121 000 km
15 let 1,3 % 6,2 % 8,8 % – 137 000 km
16 let 2,5 % 3,9 % 9,6 % – 151 000 km
17 let 6,0 % 4,2 % 9,5 % 71 000 km 141 000 km
18 let 6,2 % 6,0 % 10,0 % 67 000 km 150 000 km
19 let 4,6 % 7,6 % 10,0 % 107 000 km 150 000 km
20 let – 3,8 % 10,4 % 94 000 km 154 000 km
21 let – 6,7 % 10,5 % – 166 000 km
22 let – 7,4 % 10,8 % – 168 000 km
23 let – 7,5 % 10,8 % – 170 000 km
24 let – 5,2 % 11,0 % – 178 000 km
25 let – 8,4 % 11,3 % – 182 000 km
26 let – 8,5 % 11,2 % – –
27 let – 8,3 % 11,0 % – –
28 let – 6,0 % 10,9 % – –
29 let – 4,0 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCorvetteMX-5Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 5,5 24,1 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 3,9 20,2 43,2
Kabina a karoserie 6.2 2,3 18,8 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 5,1 15,0 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 4,9 8,2 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 1,6 6,3 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 1,8 5,6 11,3
Stav skel 3.2 2,6 4,6 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Chevrolet Corvette
CorvetteProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 3764,0 %−49 %
Mazda MX-5
MX-5ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín8 8335,4 %−39 %

Vybíráte mezi Corvette a MX-5? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Chevrolet Corvette · Mazda MX-5 · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání