Srovnání podle STK · Městská auta
Chevrolet Spark vs. Kia Picanto
Chevrolet Spark má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 10 % častěji než Kia Picanto stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Spark +40 % proti průměru, Picanto +26 % proti průměru.
| Chevrolet Spark | Kia Picanto | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 11,4 % | 9,9 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | +40 % | +26 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 13,7 roku | 13,4 roku |
| Prohlídek v datech | 21 185 | 25 775 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Chevrolet Spark
- Kia Picanto
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Chevrolet Spark | Kia Picanto | Všechna osobní auta |
|---|---|---|---|
| 3 roky | – | 2,4 % | 2,4 % |
| 4 roky | – | 2,2 % | 3,3 % |
| 5 let | – | 2,2 % | 2,9 % |
| 6 let | – | 4,4 % | 4,0 % |
| 7 let | 8,9 % | 5,3 % | 4,0 % |
| 8 let | 11,8 % | 6,3 % | 5,2 % |
| 9 let | 7,0 % | 8,5 % | 5,2 % |
| 10 let | 9,9 % | 8,4 % | 6,4 % |
| 11 let | 9,4 % | 9,3 % | 6,6 % |
| 12 let | 11,4 % | 10,9 % | 7,7 % |
| 13 let | 10,0 % | 8,7 % | 7,7 % |
| 14 let | 11,9 % | 10,0 % | 8,7 % |
| 15 let | 12,0 % | 10,8 % | 8,8 % |
| 16 let | 13,9 % | 11,3 % | 9,6 % |
| 17 let | 11,9 % | 11,3 % | 9,5 % |
| 18 let | 13,8 % | 13,4 % | 10,0 % |
| 19 let | 13,9 % | 14,8 % | 10,0 % |
| 20 let | 13,5 % | 15,1 % | 10,4 % |
| 21 let | – | 14,0 % | 10,5 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| Spark | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 20 916 | 11,3 % | +39 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 302 | 15,6 % | +99 % |
| Picanto | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 25 153 | 9,8 % | +26 % |
| Nafta | 259 | 13,5 % | +51 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 318 | 14,5 % | +85 % |
Vybíráte mezi Spark a Picanto? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Chevrolet Spark · Kia Picanto · žebříček segmentu Městská auta · další srovnání