Srovnání podle STK · Kombivany

Citroën Berlingo vs. Peugeot Rifter

Peugeot Rifter má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 48 % častěji než Citroën Berlingo stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Berlingo +17 % proti průměru, Rifter +73 % proti průměru.

Citroën BerlingoPeugeot Rifter
Neúspěšných prohlídek8,3 %5,1 %
Proti průměru (stejné stáří)+17 %+73 %
Průměrné stáří při prohlídce12,5 roku4,2 roku
Prohlídek v datech114 7496 773

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 7 11 15 19 23 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Peugeot Rifter: 6,8 % Citroën Berlingo: 17,3 %
  • Citroën Berlingo
  • Peugeot Rifter
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën BerlingoPeugeot RifterVšechna osobní auta
3 roky3,3 %4,2 %2,4 %
4 roky4,6 %6,4 %3,3 %
5 let4,5 %4,6 %2,9 %
6 let5,5 %6,5 %4,0 %
7 let5,0 %6,8 %4,0 %
8 let6,7 %–5,2 %
9 let6,0 %–5,2 %
10 let7,4 %–6,4 %
11 let8,2 %–6,6 %
12 let9,7 %–7,7 %
13 let9,4 %–7,7 %
14 let10,6 %–8,7 %
15 let9,9 %–8,8 %
16 let11,1 %–9,6 %
17 let10,6 %–9,5 %
18 let10,5 %–10,0 %
19 let9,8 %–10,0 %
20 let11,2 %–10,4 %
21 let11,5 %–10,5 %
22 let11,2 %–10,8 %
23 let11,1 %–10,8 %
24 let11,3 %–11,0 %
25 let14,6 %–11,3 %
26 let15,9 %–11,2 %
27 let15,2 %–11,0 %
28 let17,3 %–10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříBerlingoRifterVšechna autaNajeto – BerlingoNajeto – Rifter
3 roky 3,3 % 4,2 % 2,4 % 66 000 km 62 000 km
4 roky 4,6 % 6,4 % 3,3 % 70 000 km 67 000 km
5 let 4,5 % 4,6 % 2,9 % 91 000 km 92 000 km
6 let 5,5 % 6,5 % 4,0 % 100 000 km 102 000 km
7 let 5,0 % 6,8 % 4,0 % 115 000 km 130 000 km
8 let 6,7 % – 5,2 % 131 000 km –
9 let 6,0 % – 5,2 % 151 000 km –
10 let 7,4 % – 6,4 % 172 000 km –
11 let 8,2 % – 6,6 % 192 000 km –
12 let 9,7 % – 7,7 % 199 000 km –
13 let 9,4 % – 7,7 % 204 000 km –
14 let 10,6 % – 8,7 % 219 000 km –
15 let 9,9 % – 8,8 % 216 000 km –
16 let 11,1 % – 9,6 % 225 000 km –
17 let 10,6 % – 9,5 % 229 000 km –
18 let 10,5 % – 10,0 % 242 000 km –
19 let 9,8 % – 10,0 % 244 000 km –
20 let 11,2 % – 10,4 % 255 000 km –
21 let 11,5 % – 10,5 % 255 000 km –
22 let 11,2 % – 10,8 % 259 000 km –
23 let 11,1 % – 10,8 % 263 000 km –
24 let 11,3 % – 11,0 % 260 000 km –
25 let 14,6 % – 11,3 % 262 000 km –
26 let 15,9 % – 11,2 % – –
27 let 15,2 % – 11,0 % – –
28 let 17,3 % – 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadBerlingoRifterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 61,8 4,0 52,2
Kabina a karoserie 6.2 54,5 0,4 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 48,2 0,9 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 35,8 1,4 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 24,5 1,0 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 23,2 2,5 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 22,8 3,4 11,3
Stav skel 3.2 15,3 5,2 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Citroën Berlingo
BerlingoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín36 4638,1 %+3 %
Nafta65 4408,4 %+28 %
Plyn (LPG, CNG)3 10811,6 %+37 %
Peugeot Rifter
RifterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 6343,7 %+30 %
Nafta5 1965,4 %+83 %

Vybíráte mezi Berlingo a Rifter? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Citroën Berlingo · Peugeot Rifter · žebříček segmentu Kombivany · další srovnání