Srovnání podle STK · Městská auta

Citroën C1 vs. Hyundai I10

Hyundai I10 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 17 % častěji než Citroën C1 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je C1 +15 % proti průměru, I10 +34 % proti průměru.

Citroën C1Hyundai I10
Neúspěšných prohlídek8,5 %7,0 %
Proti průměru (stejné stáří)+15 %+34 %
Průměrné stáří při prohlídce12,4 roku8,5 roku
Prohlídek v datech16 32030 116

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 6 9 12 15 18 20 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,4 % Hyundai I10: 14,7 % Citroën C1: 14,6 %
  • Citroën C1
  • Hyundai I10
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën C1Hyundai I10Všechna osobní auta
3 roky4,2 %3,5 %2,4 %
4 roky3,3 %4,2 %3,3 %
5 let3,5 %5,3 %2,9 %
6 let4,2 %7,1 %4,0 %
7 let4,5 %6,5 %4,0 %
8 let5,2 %8,7 %5,2 %
9 let4,9 %6,7 %5,2 %
10 let6,0 %10,2 %6,4 %
11 let5,9 %6,1 %6,6 %
12 let7,4 %7,7 %7,7 %
13 let9,3 %8,8 %7,7 %
14 let8,6 %10,8 %8,7 %
15 let9,6 %10,8 %8,8 %
16 let11,8 %11,0 %9,6 %
17 let13,0 %9,4 %9,5 %
18 let14,4 %14,7 %10,0 %
19 let18,5 %–10,0 %
20 let14,6 %–10,4 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříC1I10Všechna autaNajeto – C1Najeto – I10
3 roky 4,2 % 3,5 % 2,4 % 27 000 km 27 000 km
4 roky 3,3 % 4,2 % 3,3 % 26 000 km 27 000 km
5 let 3,5 % 5,3 % 2,9 % 35 000 km 34 000 km
6 let 4,2 % 7,1 % 4,0 % 42 000 km 36 000 km
7 let 4,5 % 6,5 % 4,0 % 59 000 km 45 000 km
8 let 5,2 % 8,7 % 5,2 % 61 000 km 54 000 km
9 let 4,9 % 6,7 % 5,2 % 74 000 km 65 000 km
10 let 6,0 % 10,2 % 6,4 % 84 000 km 67 000 km
11 let 5,9 % 6,1 % 6,6 % 88 000 km 78 000 km
12 let 7,4 % 7,7 % 7,7 % 100 000 km 90 000 km
13 let 9,3 % 8,8 % 7,7 % 100 000 km 83 000 km
14 let 8,6 % 10,8 % 8,7 % 112 000 km 95 000 km
15 let 9,6 % 10,8 % 8,8 % 115 000 km 89 000 km
16 let 11,8 % 11,0 % 9,6 % 125 000 km 98 000 km
17 let 13,0 % 9,4 % 9,5 % 129 000 km 107 000 km
18 let 14,4 % 14,7 % 10,0 % 135 000 km 105 000 km
19 let 18,5 % – 10,0 % 138 000 km –
20 let 14,6 % – 10,4 % 139 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadC1I10Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 38,3 18,0 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 29,3 11,2 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 27,0 11,6 43,2
Kabina a karoserie 6.2 22,2 8,0 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 10,3 5,0 11,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 6,9 3,5 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 6,2 3,7 15,6
Stírače 3.4 4,5 1,2 4,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Citroën C1
C1ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 6588,4 %+14 %
Nafta26313,3 %+50 %
Plyn (LPG, CNG)2138,0 %+5 %
Hyundai I10
I10ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín28 9626,9 %+32 %
Nafta1016,9 %−12 %
Plyn (LPG, CNG)67814,5 %+197 %

Vybíráte mezi C1 a I10? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Citroën C1 · Hyundai I10 · žebříček segmentu Městská auta · další srovnání