Srovnání podle STK · Městská auta

Citroën C1 vs. Kia Picanto

Kia Picanto má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 10 % častěji než Citroën C1 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je C1 +15 % proti průměru, Picanto +26 % proti průměru.

Citroën C1Kia Picanto
Neúspěšných prohlídek8,5 %9,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+15 %+26 %
Průměrné stáří při prohlídce12,4 roku13,4 roku
Prohlídek v datech16 32025 775

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 6 9 12 15 18 21 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,5 % Kia Picanto: 14,0 % Citroën C1: 14,6 %
  • Citroën C1
  • Kia Picanto
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën C1Kia PicantoVšechna osobní auta
3 roky4,2 %2,4 %2,4 %
4 roky3,3 %2,2 %3,3 %
5 let3,5 %2,2 %2,9 %
6 let4,2 %4,4 %4,0 %
7 let4,5 %5,3 %4,0 %
8 let5,2 %6,3 %5,2 %
9 let4,9 %8,5 %5,2 %
10 let6,0 %8,4 %6,4 %
11 let5,9 %9,3 %6,6 %
12 let7,4 %10,9 %7,7 %
13 let9,3 %8,7 %7,7 %
14 let8,6 %10,0 %8,7 %
15 let9,6 %10,8 %8,8 %
16 let11,8 %11,3 %9,6 %
17 let13,0 %11,3 %9,5 %
18 let14,4 %13,4 %10,0 %
19 let18,5 %14,8 %10,0 %
20 let14,6 %15,1 %10,4 %
21 let–14,0 %10,5 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříC1PicantoVšechna autaNajeto – C1Najeto – Picanto
3 roky 4,2 % 2,4 % 2,4 % 27 000 km 24 000 km
4 roky 3,3 % 2,2 % 3,3 % 26 000 km 25 000 km
5 let 3,5 % 2,2 % 2,9 % 35 000 km 36 000 km
6 let 4,2 % 4,4 % 4,0 % 42 000 km 40 000 km
7 let 4,5 % 5,3 % 4,0 % 59 000 km 50 000 km
8 let 5,2 % 6,3 % 5,2 % 61 000 km 54 000 km
9 let 4,9 % 8,5 % 5,2 % 74 000 km 57 000 km
10 let 6,0 % 8,4 % 6,4 % 84 000 km 70 000 km
11 let 5,9 % 9,3 % 6,6 % 88 000 km 76 000 km
12 let 7,4 % 10,9 % 7,7 % 100 000 km 80 000 km
13 let 9,3 % 8,7 % 7,7 % 100 000 km 81 000 km
14 let 8,6 % 10,0 % 8,7 % 112 000 km 98 000 km
15 let 9,6 % 10,8 % 8,8 % 115 000 km 102 000 km
16 let 11,8 % 11,3 % 9,6 % 125 000 km 113 000 km
17 let 13,0 % 11,3 % 9,5 % 129 000 km 111 000 km
18 let 14,4 % 13,4 % 10,0 % 135 000 km 118 000 km
19 let 18,5 % 14,8 % 10,0 % 138 000 km 122 000 km
20 let 14,6 % 15,1 % 10,4 % 139 000 km 128 000 km
21 let – 14,0 % 10,5 % – 145 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadC1PicantoVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 38,3 44,1 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 27,0 32,0 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 29,3 23,7 29,3
Kabina a karoserie 6.2 22,2 28,7 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 10,3 11,7 11,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 6,9 11,3 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 6,2 10,7 15,6
Stírače 3.4 4,5 5,0 4,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Citroën C1
C1ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 6588,4 %+14 %
Nafta26313,3 %+50 %
Plyn (LPG, CNG)2138,0 %+5 %
Kia Picanto
PicantoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín25 1539,8 %+26 %
Nafta25913,5 %+51 %
Plyn (LPG, CNG)31814,5 %+85 %

Vybíráte mezi C1 a Picanto? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Citroën C1 · Kia Picanto · žebříček segmentu Městská auta · další srovnání