Srovnání podle STK · Městská auta

Citroën C2 vs. Kia Picanto

Kia Picanto má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 18 % častěji než Citroën C2 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je C2 +7 % proti průměru, Picanto +26 % proti průměru.

Citroën C2Kia Picanto
Neúspěšných prohlídek10,1 %9,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+7 %+26 %
Průměrné stáří při prohlídce16,9 roku13,4 roku
Prohlídek v datech7 87625 775

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 6 9 12 15 18 22 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % Kia Picanto: 14,0 % Citroën C2: 8,6 %
  • Citroën C2
  • Kia Picanto
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën C2Kia PicantoVšechna osobní auta
3 roky–2,4 %2,4 %
4 roky–2,2 %3,3 %
5 let–2,2 %2,9 %
6 let–4,4 %4,0 %
7 let–5,3 %4,0 %
8 let–6,3 %5,2 %
9 let–8,5 %5,2 %
10 let–8,4 %6,4 %
11 let9,5 %9,3 %6,6 %
12 let9,8 %10,9 %7,7 %
13 let11,6 %8,7 %7,7 %
14 let8,2 %10,0 %8,7 %
15 let10,3 %10,8 %8,8 %
16 let9,5 %11,3 %9,6 %
17 let10,4 %11,3 %9,5 %
18 let9,4 %13,4 %10,0 %
19 let9,7 %14,8 %10,0 %
20 let12,8 %15,1 %10,4 %
21 let12,7 %14,0 %10,5 %
22 let8,6 %–10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříC2PicantoVšechna autaNajeto – C2Najeto – Picanto
3 roky – 2,4 % 2,4 % – 24 000 km
4 roky – 2,2 % 3,3 % – 25 000 km
5 let – 2,2 % 2,9 % – 36 000 km
6 let – 4,4 % 4,0 % – 40 000 km
7 let – 5,3 % 4,0 % – 50 000 km
8 let – 6,3 % 5,2 % – 54 000 km
9 let – 8,5 % 5,2 % – 57 000 km
10 let – 8,4 % 6,4 % – 70 000 km
11 let 9,5 % 9,3 % 6,6 % – 76 000 km
12 let 9,8 % 10,9 % 7,7 % – 80 000 km
13 let 11,6 % 8,7 % 7,7 % 159 000 km 81 000 km
14 let 8,2 % 10,0 % 8,7 % 150 000 km 98 000 km
15 let 10,3 % 10,8 % 8,8 % 152 000 km 102 000 km
16 let 9,5 % 11,3 % 9,6 % 156 000 km 113 000 km
17 let 10,4 % 11,3 % 9,5 % 158 000 km 111 000 km
18 let 9,4 % 13,4 % 10,0 % 157 000 km 118 000 km
19 let 9,7 % 14,8 % 10,0 % 166 000 km 122 000 km
20 let 12,8 % 15,1 % 10,4 % 157 000 km 128 000 km
21 let 12,7 % 14,0 % 10,5 % 164 000 km 145 000 km
22 let 8,6 % – 10,8 % 161 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadC2PicantoVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 57,5 44,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 48,9 28,7 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 48,8 23,7 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 46,1 32,0 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 24,3 11,3 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 15,8 10,7 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 15,5 11,7 11,3
Stav skel 3.2 8,7 4,8 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Citroën C2
C2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín6 38510,1 %+7 %
Nafta1 37610,1 %+7 %
Plyn (LPG, CNG)6319,0 %+104 %
Kia Picanto
PicantoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín25 1539,8 %+26 %
Nafta25913,5 %+51 %
Plyn (LPG, CNG)31814,5 %+85 %

Vybíráte mezi C2 a Picanto? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Citroën C2 · Kia Picanto · žebříček segmentu Městská auta · další srovnání