Srovnání podle STK · Městská auta
Fiat Panda vs. Peugeot 1007
Fiat Panda má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 28 % častěji než Peugeot 1007 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Panda +9 % proti průměru, 1007 −14 % proti průměru.
| Fiat Panda | Peugeot 1007 | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 9,0 % | 8,0 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | +9 % | −14 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 14,3 roku | 16,5 roku |
| Prohlídek v datech | 39 641 | 3 023 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Fiat Panda
- Peugeot 1007
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Fiat Panda | Peugeot 1007 | Všechna osobní auta |
|---|---|---|---|
| 3 roky | 3,6 % | – | 2,4 % |
| 4 roky | 4,7 % | – | 3,3 % |
| 5 let | 4,7 % | – | 2,9 % |
| 6 let | 4,8 % | – | 4,0 % |
| 7 let | 3,8 % | – | 4,0 % |
| 8 let | 5,6 % | – | 5,2 % |
| 9 let | 6,5 % | – | 5,2 % |
| 10 let | 6,9 % | – | 6,4 % |
| 11 let | 7,5 % | – | 6,6 % |
| 12 let | 8,1 % | – | 7,7 % |
| 13 let | 7,3 % | 3,9 % | 7,7 % |
| 14 let | 9,0 % | 6,6 % | 8,7 % |
| 15 let | 9,1 % | 8,1 % | 8,8 % |
| 16 let | 10,0 % | 9,3 % | 9,6 % |
| 17 let | 10,3 % | 7,5 % | 9,5 % |
| 18 let | 12,1 % | 8,9 % | 10,0 % |
| 19 let | 11,4 % | 7,3 % | 10,0 % |
| 20 let | 12,9 % | 8,8 % | 10,4 % |
| 21 let | 14,9 % | – | 10,5 % |
| 22 let | 13,9 % | – | 10,8 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| Panda | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 36 601 | 8,8 % | +7 % |
| Nafta | 1 000 | 9,5 % | +21 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 1 611 | 10,4 % | +48 % |
| 1007 | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 1 957 | 7,5 % | −20 % |
| Nafta | 959 | 9,2 % | ≈ průměr |
| Plyn (LPG, CNG) | 103 | 7,8 % | −16 % |
Vybíráte mezi Panda a 1007? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Fiat Panda · Peugeot 1007 · žebříček segmentu Městská auta · další srovnání