Srovnání podle STK · Sportovní auta

Ford Mustang vs. Toyota MR2

Ve spolehlivosti podle STK se Ford Mustang a Toyota MR2 stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Mustang −8 % proti průměru, MR2 −16 % proti průměru.

Ford MustangToyota MR2
Neúspěšných prohlídek5,0 %8,1 %
Proti průměru (stejné stáří)−8 %−16 %
Průměrné stáří při prohlídce9,3 roku24,8 roku
Prohlídek v datech11 114726

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 3 6 9 12 15 18 22 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % Toyota MR2: 5,0 % Ford Mustang: 3,3 %
  • Ford Mustang
  • Toyota MR2
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFord MustangToyota MR2Všechna osobní auta
3 roky3,5 %–2,4 %
4 roky4,3 %–3,3 %
5 let5,2 %–2,9 %
6 let4,2 %–4,0 %
7 let4,2 %–4,0 %
8 let5,7 %–5,2 %
9 let4,4 %–5,2 %
10 let5,1 %–6,4 %
11 let4,7 %–6,6 %
12 let4,7 %–7,7 %
13 let6,0 %–7,7 %
14 let6,2 %–8,7 %
15 let9,5 %–8,8 %
16 let5,0 %–9,6 %
17 let8,6 %–9,5 %
18 let4,4 %–10,0 %
19 let6,7 %–10,0 %
20 let3,3 %–10,4 %
21 let–10,3 %10,5 %
22 let–5,0 %10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříMustangMR2Všechna autaNajeto – MustangNajeto – MR2
3 roky 3,5 % – 2,4 % 29 000 km –
4 roky 4,3 % – 3,3 % 38 000 km –
5 let 5,2 % – 2,9 % 43 000 km –
6 let 4,2 % – 4,0 % 43 000 km –
7 let 4,2 % – 4,0 % 58 000 km –
8 let 5,7 % – 5,2 % 59 000 km –
9 let 4,4 % – 5,2 % 78 000 km –
10 let 5,1 % – 6,4 % 95 000 km –
11 let 4,7 % – 6,6 % 114 000 km –
12 let 4,7 % – 7,7 % 124 000 km –
13 let 6,0 % – 7,7 % 115 000 km –
14 let 6,2 % – 8,7 % 108 000 km –
15 let 9,5 % – 8,8 % 119 000 km –
16 let 5,0 % – 9,6 % 115 000 km –
17 let 8,6 % – 9,5 % 91 000 km –
18 let 4,4 % – 10,0 % 86 000 km –
19 let 6,7 % – 10,0 % 103 000 km –
20 let 3,3 % – 10,4 % 107 000 km –
21 let – 10,3 % 10,5 % 107 000 km –
22 let – 5,0 % 10,8 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadMustangMR2Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 5,7 35,5 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 4,2 20,0 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 3,7 19,0 29,3
Kabina a karoserie 6.2 2,6 18,9 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 3,4 7,7 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 1,4 6,6 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 1,4 6,6 11,3
Nápravy 5.1 1,5 5,9 6,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Ford Mustang
MustangProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín10 6154,9 %−9 %
Plyn (LPG, CNG)20010,5 %+52 %
Toyota MR2
MR2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín4377,8 %−26 %

Vybíráte mezi Mustang a MR2? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Ford Mustang · Toyota MR2 · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání