Srovnání podle STK · Městská auta

Hyundai I10 vs. Volkswagen UP

Hyundai I10 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 43 % častěji než Volkswagen UP stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je I10 +34 % proti průměru, UP −6 % proti průměru.

Hyundai I10Volkswagen UP
Neúspěšných prohlídek7,0 %4,5 %
Proti průměru (stejné stáří)+34 %−6 %
Průměrné stáří při prohlídce8,5 roku7,6 roku
Prohlídek v datech30 1168 484

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 5 7 9 11 13 15 18 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,0 % Volkswagen UP: 6,8 % Hyundai I10: 14,7 %
  • Hyundai I10
  • Volkswagen UP
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříHyundai I10Volkswagen UPVšechna osobní auta
3 roky3,5 %2,9 %2,4 %
4 roky4,2 %2,5 %3,3 %
5 let5,3 %3,9 %2,9 %
6 let7,1 %4,4 %4,0 %
7 let6,5 %3,9 %4,0 %
8 let8,7 %4,4 %5,2 %
9 let6,7 %3,5 %5,2 %
10 let10,2 %6,1 %6,4 %
11 let6,1 %5,7 %6,6 %
12 let7,7 %7,0 %7,7 %
13 let8,8 %7,7 %7,7 %
14 let10,8 %6,8 %8,7 %
15 let10,8 %–8,8 %
16 let11,0 %–9,6 %
17 let9,4 %–9,5 %
18 let14,7 %–10,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříI10UPVšechna autaNajeto – I10Najeto – UP
3 roky 3,5 % 2,9 % 2,4 % 27 000 km 40 000 km
4 roky 4,2 % 2,5 % 3,3 % 27 000 km 56 000 km
5 let 5,3 % 3,9 % 2,9 % 34 000 km 58 000 km
6 let 7,1 % 4,4 % 4,0 % 36 000 km 64 000 km
7 let 6,5 % 3,9 % 4,0 % 45 000 km 76 000 km
8 let 8,7 % 4,4 % 5,2 % 54 000 km 85 000 km
9 let 6,7 % 3,5 % 5,2 % 65 000 km 92 000 km
10 let 10,2 % 6,1 % 6,4 % 67 000 km 106 000 km
11 let 6,1 % 5,7 % 6,6 % 78 000 km 123 000 km
12 let 7,7 % 7,0 % 7,7 % 90 000 km 131 000 km
13 let 8,8 % 7,7 % 7,7 % 83 000 km 142 000 km
14 let 10,8 % 6,8 % 8,7 % 95 000 km 149 000 km
15 let 10,8 % – 8,8 % 89 000 km –
16 let 11,0 % – 9,6 % 98 000 km –
17 let 9,4 % – 9,5 % 107 000 km –
18 let 14,7 % – 10,0 % 105 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadI10UPVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 18,0 6,7 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 11,6 5,8 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 11,2 3,2 29,3
Kabina a karoserie 6.2 8,0 4,6 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 5,0 1,5 11,3
Stav skel 3.2 2,9 3,7 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 3,7 1,9 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 3,5 1,8 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Hyundai I10
I10ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín28 9626,9 %+32 %
Nafta1016,9 %−12 %
Plyn (LPG, CNG)67814,5 %+197 %
Volkswagen UP
UPProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5 9474,3 %−13 %
Plyn (LPG, CNG)1 4185,6 %+19 %

Vybíráte mezi I10 a UP? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Hyundai I10 · Volkswagen UP · žebříček segmentu Městská auta · další srovnání