Srovnání podle STK · Sportovní auta

Mazda MX-5 vs. Toyota MR2

Ve spolehlivosti podle STK se Mazda MX-5 a Toyota MR2 stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je MX-5 −36 % proti průměru, MR2 −16 % proti průměru.

Mazda MX-5Toyota MR2
Neúspěšných prohlídek5,7 %8,1 %
Proti průměru (stejné stáří)−36 %−16 %
Průměrné stáří při prohlídce18,7 roku24,8 roku
Prohlídek v datech9 834726

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Toyota MR2: 5,0 % Mazda MX-5: 4,0 %
  • Mazda MX-5
  • Toyota MR2
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříMazda MX-5Toyota MR2Všechna osobní auta
3 roky1,2 %–2,4 %
4 roky2,1 %–3,3 %
5 let1,2 %–2,9 %
6 let1,6 %–4,0 %
7 let2,0 %–4,0 %
8 let3,7 %–5,2 %
9 let2,9 %–5,2 %
10 let3,6 %–6,4 %
11 let3,9 %–6,6 %
12 let3,3 %–7,7 %
13 let3,5 %–7,7 %
14 let10,2 %–8,7 %
15 let6,2 %–8,8 %
16 let3,9 %–9,6 %
17 let4,2 %–9,5 %
18 let6,0 %–10,0 %
19 let7,6 %–10,0 %
20 let3,8 %–10,4 %
21 let6,7 %10,3 %10,5 %
22 let7,4 %5,0 %10,8 %
23 let7,5 %–10,8 %
24 let5,2 %–11,0 %
25 let8,4 %–11,3 %
26 let8,5 %–11,2 %
27 let8,3 %–11,0 %
28 let6,0 %–10,9 %
29 let4,0 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříMX-5MR2Všechna autaNajeto – MX-5Najeto – MR2
3 roky 1,2 % – 2,4 % 21 000 km –
4 roky 2,1 % – 3,3 % 20 000 km –
5 let 1,2 % – 2,9 % 30 000 km –
6 let 1,6 % – 4,0 % 36 000 km –
7 let 2,0 % – 4,0 % 50 000 km –
8 let 3,7 % – 5,2 % 53 000 km –
9 let 2,9 % – 5,2 % 74 000 km –
10 let 3,6 % – 6,4 % 58 000 km –
11 let 3,9 % – 6,6 % – –
12 let 3,3 % – 7,7 % 97 000 km –
13 let 3,5 % – 7,7 % 89 000 km –
14 let 10,2 % – 8,7 % 121 000 km –
15 let 6,2 % – 8,8 % 137 000 km –
16 let 3,9 % – 9,6 % 151 000 km –
17 let 4,2 % – 9,5 % 141 000 km –
18 let 6,0 % – 10,0 % 150 000 km –
19 let 7,6 % – 10,0 % 150 000 km –
20 let 3,8 % – 10,4 % 154 000 km –
21 let 6,7 % 10,3 % 10,5 % 166 000 km –
22 let 7,4 % 5,0 % 10,8 % 168 000 km –
23 let 7,5 % – 10,8 % 170 000 km –
24 let 5,2 % – 11,0 % 178 000 km –
25 let 8,4 % – 11,3 % 182 000 km 145 000 km
26 let 8,5 % – 11,2 % – –
27 let 8,3 % – 11,0 % – –
28 let 6,0 % – 10,9 % – –
29 let 4,0 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadMX-5MR2Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 24,1 35,5 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 20,2 20,0 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 15,0 19,0 29,3
Kabina a karoserie 6.2 18,8 18,9 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 8,2 7,7 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 6,3 6,6 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 5,6 6,6 11,3
Nápravy 5.1 4,1 5,9 6,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Mazda MX-5
MX-5ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín8 8335,4 %−39 %
Toyota MR2
MR2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín4377,8 %−26 %

Vybíráte mezi MX-5 a MR2? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Mazda MX-5 · Toyota MR2 · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání