Srovnání podle STK · Sportovní auta

Mazda MX-5 vs. Volkswagen Scirocco

Volkswagen Scirocco má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 60 % častěji než Mazda MX-5 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je MX-5 −36 % proti průměru, Scirocco na úrovni průměru.

Mazda MX-5Volkswagen Scirocco
Neúspěšných prohlídek5,7 %7,9 %
Proti průměru (stejné stáří)−36 %≈ průměr
Průměrné stáří při prohlídce18,7 roku13,8 roku
Prohlídek v datech9 8344 144

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Scirocco: 8,0 % Mazda MX-5: 4,0 %
  • Mazda MX-5
  • Volkswagen Scirocco
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříMazda MX-5Volkswagen SciroccoVšechna osobní auta
3 roky1,2 %–2,4 %
4 roky2,1 %–3,3 %
5 let1,2 %–2,9 %
6 let1,6 %–4,0 %
7 let2,0 %–4,0 %
8 let3,7 %5,3 %5,2 %
9 let2,9 %10,8 %5,2 %
10 let3,6 %6,9 %6,4 %
11 let3,9 %8,3 %6,6 %
12 let3,3 %5,9 %7,7 %
13 let3,5 %7,4 %7,7 %
14 let10,2 %8,7 %8,7 %
15 let6,2 %10,5 %8,8 %
16 let3,9 %10,6 %9,6 %
17 let4,2 %8,0 %9,5 %
18 let6,0 %–10,0 %
19 let7,6 %–10,0 %
20 let3,8 %–10,4 %
21 let6,7 %–10,5 %
22 let7,4 %–10,8 %
23 let7,5 %–10,8 %
24 let5,2 %–11,0 %
25 let8,4 %–11,3 %
26 let8,5 %–11,2 %
27 let8,3 %–11,0 %
28 let6,0 %–10,9 %
29 let4,0 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříMX-5SciroccoVšechna autaNajeto – MX-5Najeto – Scirocco
3 roky 1,2 % – 2,4 % 21 000 km –
4 roky 2,1 % – 3,3 % 20 000 km –
5 let 1,2 % – 2,9 % 30 000 km –
6 let 1,6 % – 4,0 % 36 000 km –
7 let 2,0 % – 4,0 % 50 000 km –
8 let 3,7 % 5,3 % 5,2 % 53 000 km –
9 let 2,9 % 10,8 % 5,2 % 74 000 km –
10 let 3,6 % 6,9 % 6,4 % 58 000 km 131 000 km
11 let 3,9 % 8,3 % 6,6 % – 162 000 km
12 let 3,3 % 5,9 % 7,7 % 97 000 km 170 000 km
13 let 3,5 % 7,4 % 7,7 % 89 000 km 180 000 km
14 let 10,2 % 8,7 % 8,7 % 121 000 km 194 000 km
15 let 6,2 % 10,5 % 8,8 % 137 000 km 192 000 km
16 let 3,9 % 10,6 % 9,6 % 151 000 km 204 000 km
17 let 4,2 % 8,0 % 9,5 % 141 000 km 208 000 km
18 let 6,0 % – 10,0 % 150 000 km –
19 let 7,6 % – 10,0 % 150 000 km –
20 let 3,8 % – 10,4 % 154 000 km –
21 let 6,7 % – 10,5 % 166 000 km –
22 let 7,4 % – 10,8 % 168 000 km –
23 let 7,5 % – 10,8 % 170 000 km –
24 let 5,2 % – 11,0 % 178 000 km –
25 let 8,4 % – 11,3 % 182 000 km –
26 let 8,5 % – 11,2 % – –
27 let 8,3 % – 11,0 % – –
28 let 6,0 % – 10,9 % – –
29 let 4,0 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadMX-5SciroccoVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 24,1 14,1 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 20,2 13,8 43,2
Kabina a karoserie 6.2 18,8 7,7 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 15,0 13,4 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 8,2 6,2 15,6
Stav skel 3.2 4,6 7,5 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 6,3 6,8 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 5,6 6,1 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Mazda MX-5
MX-5ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín8 8335,4 %−39 %
Volkswagen Scirocco
SciroccoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 0518,5 %+9 %
Nafta8566,8 %−10 %

Vybíráte mezi MX-5 a Scirocco? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Mazda MX-5 · Volkswagen Scirocco · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání