Srovnání podle STK · Sportovní auta
Nissan Gt-R vs. Porsche 911
Ve spolehlivosti podle STK se Nissan Gt-R a Porsche 911 stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Gt-R −66 % proti průměru, 911 −64 % proti průměru.
| Nissan Gt-R | Porsche 911 | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 2,1 % | 2,6 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | −66 % | −64 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 10,1 roku | 14,7 roku |
| Prohlídek v datech | 475 | 6 996 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Porsche 911
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Porsche 911 | Všechna osobní auta |
|---|---|---|
| 3 roky | 2,6 % | 2,4 % |
| 4 roky | 3,0 % | 3,3 % |
| 5 let | 1,0 % | 2,9 % |
| 6 let | 1,4 % | 4,0 % |
| 7 let | 1,6 % | 4,0 % |
| 8 let | 2,3 % | 5,2 % |
| 9 let | 1,5 % | 5,2 % |
| 10 let | 0,8 % | 6,4 % |
| 11 let | 1,3 % | 6,6 % |
| 12 let | 3,1 % | 7,7 % |
| 13 let | 3,2 % | 7,7 % |
| 14 let | 2,7 % | 8,7 % |
| 15 let | 2,4 % | 8,8 % |
| 16 let | 2,4 % | 9,6 % |
| 17 let | 2,9 % | 9,5 % |
| 18 let | 2,5 % | 10,0 % |
| 19 let | 2,9 % | 10,0 % |
| 20 let | 2,3 % | 10,4 % |
| 21 let | 3,8 % | 10,5 % |
| 22 let | 4,0 % | 10,8 % |
| 23 let | 3,8 % | 10,8 % |
| 24 let | 4,4 % | 11,0 % |
| 25 let | 3,8 % | 11,3 % |
| 26 let | 4,1 % | 11,2 % |
| 27 let | 3,1 % | 11,0 % |
| 28 let | 2,4 % | 10,9 % |
| 29 let | 5,6 % | 10,6 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| Gt-R | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 470 | 2,1 % | −65 % |
| 911 | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 6 591 | 2,5 % | −66 % |
Vybíráte mezi Gt-R a 911? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Nissan Gt-R · Porsche 911 · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání