Srovnání podle STK · Střední třída

Audi A4 vs. Volkswagen Passat

Volkswagen Passat má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 15 % častěji než Audi A4 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je A4 −19 % proti průměru, Passat −7 % proti průměru.

Audi A4Volkswagen Passat
Neúspěšných prohlídek6,9 %7,0 %
Proti průměru (stejné stáří)−19 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce15,8 roku13,5 roku
Prohlídek v datech105 495399 764

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Passat: 13,1 % Audi A4: 15,6 %
  • Audi A4
  • Volkswagen Passat
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříAudi A4Volkswagen PassatVšechna osobní auta
1 rok–5,6 %2,6 %
2 roky–4,2 %2,8 %
3 roky2,7 %2,1 %2,4 %
4 roky3,0 %2,7 %3,3 %
5 let3,0 %3,0 %2,9 %
6 let3,3 %4,2 %4,0 %
7 let3,8 %4,4 %4,0 %
8 let4,3 %5,1 %5,2 %
9 let3,6 %5,2 %5,2 %
10 let4,5 %6,3 %6,4 %
11 let4,4 %6,8 %6,6 %
12 let5,1 %7,2 %7,7 %
13 let5,6 %7,4 %7,7 %
14 let6,5 %7,8 %8,7 %
15 let6,6 %8,0 %8,8 %
16 let7,1 %8,4 %9,6 %
17 let7,6 %8,2 %9,5 %
18 let8,5 %9,4 %10,0 %
19 let8,8 %9,0 %10,0 %
20 let8,3 %9,0 %10,4 %
21 let9,1 %9,6 %10,5 %
22 let9,4 %9,4 %10,8 %
23 let9,1 %9,8 %10,8 %
24 let8,9 %9,6 %11,0 %
25 let9,4 %10,2 %11,3 %
26 let10,1 %10,4 %11,2 %
27 let10,0 %11,1 %11,0 %
28 let11,2 %10,3 %10,9 %
29 let15,6 %13,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříA4PassatVšechna autaNajeto – A4Najeto – Passat
1 rok – 5,6 % 2,6 % 21 000 km 25 000 km
2 roky – 4,2 % 2,8 % 42 000 km 76 000 km
3 roky 2,7 % 2,1 % 2,4 % 87 000 km 111 000 km
4 roky 3,0 % 2,7 % 3,3 % 107 000 km 137 000 km
5 let 3,0 % 3,0 % 2,9 % 129 000 km 151 000 km
6 let 3,3 % 4,2 % 4,0 % 154 000 km 167 000 km
7 let 3,8 % 4,4 % 4,0 % 173 000 km 188 000 km
8 let 4,3 % 5,1 % 5,2 % 185 000 km 199 000 km
9 let 3,6 % 5,2 % 5,2 % 198 000 km 224 000 km
10 let 4,5 % 6,3 % 6,4 % 210 000 km 238 000 km
11 let 4,4 % 6,8 % 6,6 % 231 000 km 248 000 km
12 let 5,1 % 7,2 % 7,7 % 241 000 km 261 000 km
13 let 5,6 % 7,4 % 7,7 % 252 000 km 268 000 km
14 let 6,5 % 7,8 % 8,7 % 262 000 km 281 000 km
15 let 6,6 % 8,0 % 8,8 % 271 000 km 292 000 km
16 let 7,1 % 8,4 % 9,6 % 278 000 km 302 000 km
17 let 7,6 % 8,2 % 9,5 % 285 000 km 309 000 km
18 let 8,5 % 9,4 % 10,0 % 286 000 km 314 000 km
19 let 8,8 % 9,0 % 10,0 % 292 000 km 316 000 km
20 let 8,3 % 9,0 % 10,4 % 304 000 km 319 000 km
21 let 9,1 % 9,6 % 10,5 % 309 000 km 327 000 km
22 let 9,4 % 9,4 % 10,8 % 311 000 km 330 000 km
23 let 9,1 % 9,8 % 10,8 % 308 000 km 332 000 km
24 let 8,9 % 9,6 % 11,0 % 309 000 km 332 000 km
25 let 9,4 % 10,2 % 11,3 % 307 000 km 333 000 km
26 let 10,1 % 10,4 % 11,2 % – –
27 let 10,0 % 11,1 % 11,0 % – –
28 let 11,2 % 10,3 % 10,9 % – –
29 let 15,6 % 13,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadA4PassatVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 36,6 35,6 52,2
Kabina a karoserie 6.2 31,6 36,1 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 25,3 32,3 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 31,2 30,9 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 16,8 18,4 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 16,3 14,2 15,6
Stav skel 3.2 11,6 10,9 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 11,5 10,1 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Audi A4
A4ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín16 6717,3 %−21 %
Nafta87 4346,7 %−20 %
Plyn (LPG, CNG)1 11810,4 %+6 %
Volkswagen Passat
PassatProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín30 6807,8 %−4 %
Nafta360 5356,8 %−8 %
Plyn (LPG, CNG)5 85810,2 %+31 %

Vybíráte mezi A4 a Passat? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Audi A4 · Volkswagen Passat · žebříček segmentu Střední třída · další srovnání