Žebříček · segment
Nejspolehlivější auta střední třídy
Střední třída: segment D (Superb, Passat, Mondeo, BMW řady 3). Modely řadíme podle podílu pravidelných prohlídek s vážnou nebo nebezpečnou závadou proti všem osobním autům stejného stáří – starší auto tak není znevýhodněné. Segment jako celek: na úrovni průměru.
| # | Model | Prohlídek | Průměrné stáří | Neúspěšných | Proti průměru (stejné stáří) |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Seat Exeo | 2 167 | 12,1 roku | 5,2 % | −30 % |
| 2 | Mercedes-Benz GLK | 5 970 | 11,5 roku | 4,9 % | −29 % |
| 3 | Audi 6 | 439 | 6,1 roku | 3,0 % | −25 % |
| 4 | Audi A5 | 15 342 | 10,1 roku | 4,7 % | −25 % |
| 5 | VAZ 2103 | 1 181 | 29,9 roku | 6,2 % | −21 % |
| 6 | Chrysler Sebring | 976 | 18,0 roku | 7,8 % | −19 % |
| 7 | Audi A4 | 105 495 | 15,8 roku | 6,9 % | −19 % |
| 8 | VAZ 2107 | 841 | 29,8 roku | 6,5 % | −18 % |
| 9 | Fiat 230 | 428 | 24,1 roku | 9,1 % | −15 % |
| 10 | BMW Řada 3 | 133 100 | 17,0 roku | 7,4 % | −15 % |
| 11 | Mitsubishi Galant | 1 042 | 23,7 roku | 9,0 % | −12 % |
| 12 | VAZ 2101 | 2 533 | 30,0 roku | 6,9 % | −12 % |
| 13 | Subaru Levorg | 1 841 | 6,0 roku | 3,5 % | −9 % |
| 14 | Škoda Superb | 359 012 | 9,5 roku | 5,3 % | −8 % |
| 15 | Volkswagen Passat | 399 764 | 13,5 roku | 7,0 % | −7 % |
| 16 | Alfa Romeo Giulia | 1 391 | 5,7 roku | 3,4 % | −7 % |
| 17 | Mercedes-Benz C | 45 519 | 14,2 roku | 7,3 % | −7 % |
| 18 | Toyota Carina | 1 418 | 26,3 roku | 9,9 % | −5 % |
| 19 | Lexus IS | 2 019 | 15,1 roku | 8,1 % | −5 % |
| 20 | Volvo V60 | 13 056 | 7,4 roku | 4,5 % | −3 % |
| 21 | Volkswagen Arteon | 7 463 | 4,7 roku | 3,1 % | −3 % |
| 22 | Citroën Xantia | 2 930 | 23,0 roku | 10,5 % | ≈ průměr |
| 23 | VAZ 2105 | 854 | 29,7 roku | 7,8 % | ≈ průměr |
| 24 | Subaru Legacy | 10 788 | 16,0 roku | 8,9 % | ≈ průměr |
| 25 | Alfa Romeo 156 | 6 312 | 19,3 roku | 10,4 % | +3 % |
| 26 | Honda Accord | 13 129 | 17,2 roku | 9,5 % | +3 % |
| 27 | BMW Řada 4 | 6 392 | 6,5 roku | 4,4 % | +5 % |
| 28 | Toyota Avensis | 33 992 | 14,5 roku | 8,6 % | +5 % |
| 29 | Volvo 850 | 1 327 | 26,5 roku | 11,2 % | +5 % |
| 30 | Peugeot 405 | 2 002 | 27,9 roku | 10,2 % | +7 % |
| 31 | Ford Sierra | 1 133 | 28,7 roku | 9,4 % | +8 % |
| 32 | Opel Vectra | 18 778 | 19,5 roku | 10,8 % | +9 % |
| 33 | Toyota Camry | 2 292 | 8,7 roku | 5,7 % | +10 % |
| 34 | Ford Mondeo | 167 903 | 13,7 roku | 8,7 % | +11 % |
| 35 | Audi 80 | 3 973 | 28,2 roku | 10,5 % | +11 % |
| 36 | Peugeot 407 | 25 163 | 15,8 roku | 10,2 % | +12 % |
| 37 | Jaguar X-Type | 1 975 | 17,4 roku | 10,8 % | +13 % |
| 38 | Hyundai Sonata | 2 238 | 16,6 roku | 10,6 % | +15 % |
| 39 | Alfa Romeo 159 | 10 212 | 14,6 roku | 10,0 % | +16 % |
| 40 | Hyundai Ioniq | 1 106 | 4,7 roku | 3,8 % | +18 % |
| 41 | Renault Laguna | 36 308 | 17,3 roku | 10,9 % | +18 % |
| 42 | Peugeot 508 | 15 118 | 8,9 roku | 6,6 % | +19 % |
| 43 | Nissan Primera | 6 146 | 20,3 roku | 12,3 % | +20 % |
| 44 | Citroën C5 | 36 417 | 14,4 roku | 10,1 % | +23 % |
| 45 | Opel Insignia | 27 039 | 9,4 roku | 7,2 % | +23 % |
| 46 | Renault Latitude | 516 | 10,9 roku | 8,3 % | +25 % |
| 47 | Mazda 6 | 48 617 | 12,4 roku | 9,4 % | +29 % |
| 48 | Hyundai I40 | 18 266 | 7,6 roku | 6,3 % | +32 % |
| 49 | Hyundai Grand Santa | 1 384 | 7,1 roku | 6,1 % | +37 % |
| 50 | Kia Magentis | 868 | 14,8 roku | 12,1 % | +40 % |
| 51 | Renault Talisman | 2 948 | 5,7 roku | 5,4 % | +48 % |
| 52 | Kia Carnival | 2 538 | 15,7 roku | 13,9 % | +55 % |
| 53 | Tesla Model 3 | 2 227 | 4,3 roku | 6,1 % | +99 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zařazení do segmentů podle Wikidat, zpracoval Autometr. Jen modely s aspoň 400 prohlídkami. Metodika
Srovnání