Spolehlivost podle STK · 2 930 prohlídek · Střední třída · Francie
Citroën Xantia
Při pravidelné technické kontrole má Citroën Xantia vážnou nebo nebezpečnou závadu v 10,5 % případů. Auta na STK jsou v průměru 23,0 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to na úrovni průměru.
- Neúspěšných prohlídek
- 10,5%
- závada B nebo C
- Proti průměru
- −2%
- auta stejného stáří
- Průměrné stáří
- 23,0let
- při prohlídce
- Prohlídek v datech
- 2 930
- pravidelné, osobní
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.
- Citroën Xantia
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Citroën Xantia | Všechna osobní auta |
|---|---|---|
| 19 let | 8,5 % | 10,0 % |
| 20 let | 11,5 % | 10,4 % |
| 21 let | 12,0 % | 10,5 % |
| 22 let | 9,0 % | 10,8 % |
| 23 let | 10,0 % | 10,8 % |
| 24 let | 12,4 % | 11,0 % |
| 25 let | 9,4 % | 11,3 % |
| 26 let | 13,2 % | 11,2 % |
| 27 let | 8,0 % | 11,0 % |
| 28 let | 10,0 % | 10,9 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Ročníky
Xantia podle ročníku
Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.
Palivo
Xantia na benzín, naftu, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
Závady
Na co se u Xantia na STK nejčastěji přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.
Nájezd
Kolik Xantia obvykle najede
Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.
- Citroën Xantia
- Všechna auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Citroën Xantia | Všechna auta |
|---|---|---|
| 19 let | 252 300 km | 226 200 km |
| 20 let | 270 000 km | 229 400 km |
| 21 let | 258 800 km | 227 600 km |
| 22 let | 245 700 km | 227 100 km |
| 23 let | 247 800 km | 225 400 km |
| 24 let | 247 100 km | 223 500 km |
| 25 let | 238 500 km | 218 400 km |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu
Kupujete Citroën Xantia? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalStřední třída
Srovnat s…
- Xantia vs. Volkswagen Passat −7 % proti průměru
- Xantia vs. Škoda Superb −8 % proti průměru
- Xantia vs. Ford Mondeo +11 % proti průměru
- Xantia vs. BMW Řada 3 −15 % proti průměru
Citroën
Další modely Citroën
- Citroën C3 +7 % proti průměru
- Citroën Berlingo +17 % proti průměru
- Citroën C4 +19 % proti průměru
- Citroën C5 +23 % proti průměru
- Citroën Xsara Picasso +10 % proti průměru
- Citroën Xsara +5 % proti průměru
- Citroën Saxo +7 % proti průměru
- Citroën C1 +15 % proti průměru
- Citroën Jumpy +61 % proti průměru
- Citroën C8 +30 % proti průměru
- Citroën C2 +7 % proti průměru
- Citroën C -Elysée +29 % proti průměru