- Neúspěšných prohlídek
- 11,3%
- závada B nebo C
- Proti průměru
- +7%
- auta stejného stáří
- Průměrné stáří
- 21,7let
- při prohlídce
- Prohlídek v datech
- 17 235
- pravidelné, osobní
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.
- Citroën Saxo
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Citroën Saxo | Všechna osobní auta |
|---|---|---|
| 16 let | 10,6 % | 9,6 % |
| 17 let | 9,4 % | 9,5 % |
| 18 let | 9,3 % | 10,0 % |
| 19 let | 10,2 % | 10,0 % |
| 20 let | 10,3 % | 10,4 % |
| 21 let | 11,8 % | 10,5 % |
| 22 let | 10,5 % | 10,8 % |
| 23 let | 12,1 % | 10,8 % |
| 24 let | 12,2 % | 11,0 % |
| 25 let | 12,4 % | 11,3 % |
| 26 let | 12,0 % | 11,2 % |
| 27 let | 15,6 % | 11,0 % |
| 28 let | 15,8 % | 10,9 % |
| 29 let | 11,5 % | 10,6 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Ročníky
Saxo podle ročníku
Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.
Palivo
Saxo na benzín, naftu, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
Závady
Na co se u Saxo na STK nejčastěji přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.
Nájezd
Kolik Saxo obvykle najede
Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.
- Citroën Saxo
- Všechna auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Citroën Saxo | Všechna auta |
|---|---|---|
| 16 let | 155 000 km | 208 300 km |
| 17 let | 161 900 km | 215 500 km |
| 18 let | 166 300 km | 225 900 km |
| 19 let | 168 300 km | 226 200 km |
| 20 let | 169 500 km | 229 400 km |
| 21 let | 158 600 km | 227 600 km |
| 22 let | 159 800 km | 227 100 km |
| 23 let | 158 500 km | 225 400 km |
| 24 let | 157 200 km | 223 500 km |
| 25 let | 154 800 km | 218 400 km |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu
Kupujete Citroën Saxo? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalMalá auta
Srovnat s…
- Saxo vs. Škoda Fabia −5 % proti průměru
- Saxo vs. Škoda Felicia −3 % proti průměru
- Saxo vs. Peugeot 206 +6 % proti průměru
- Saxo vs. Volkswagen Polo −5 % proti průměru
Citroën
Další modely Citroën
- Citroën C3 +7 % proti průměru
- Citroën Berlingo +17 % proti průměru
- Citroën C4 +19 % proti průměru
- Citroën C5 +23 % proti průměru
- Citroën Xsara Picasso +10 % proti průměru
- Citroën Xsara +5 % proti průměru
- Citroën C1 +15 % proti průměru
- Citroën Jumpy +61 % proti průměru
- Citroën C8 +30 % proti průměru
- Citroën C2 +7 % proti průměru
- Citroën C -Elysée +29 % proti průměru
- Citroën Jumper +34 % proti průměru