Spolehlivost podle STK · 115 069 prohlídek · Malá auta · Francie
Citroën C3
Při pravidelné technické kontrole má Citroën C3 vážnou nebo nebezpečnou závadu v 8,1 % případů. Auta na STK jsou v průměru 13,2 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to +7 % proti průměru. Typický vůz ve věku 8 let má najeto 76 000 km.
- Neúspěšných prohlídek
- 8,1%
- závada B nebo C
- Proti průměru
- +7%
- auta stejného stáří
- Průměrné stáří
- 13,2let
- při prohlídce
- Prohlídek v datech
- 115 069
- pravidelné, osobní
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.
- Citroën C3
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Citroën C3 | Všechna osobní auta |
|---|---|---|
| 3 roky | 2,3 % | 2,4 % |
| 4 roky | 3,0 % | 3,3 % |
| 5 let | 3,2 % | 2,9 % |
| 6 let | 4,1 % | 4,0 % |
| 7 let | 4,4 % | 4,0 % |
| 8 let | 6,1 % | 5,2 % |
| 9 let | 5,7 % | 5,2 % |
| 10 let | 7,5 % | 6,4 % |
| 11 let | 6,5 % | 6,6 % |
| 12 let | 8,3 % | 7,7 % |
| 13 let | 8,3 % | 7,7 % |
| 14 let | 9,1 % | 8,7 % |
| 15 let | 8,9 % | 8,8 % |
| 16 let | 9,7 % | 9,6 % |
| 17 let | 9,8 % | 9,5 % |
| 18 let | 10,8 % | 10,0 % |
| 19 let | 11,1 % | 10,0 % |
| 20 let | 11,4 % | 10,4 % |
| 21 let | 12,2 % | 10,5 % |
| 22 let | 13,1 % | 10,8 % |
| 23 let | 10,0 % | 10,8 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Ročníky
C3 podle ročníku
Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.
Palivo
C3 na benzín, naftu, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
Závady
Na co se u C3 na STK nejčastěji přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.
Nájezd
Kolik C3 obvykle najede
Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.
- Citroën C3
- Všechna auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Citroën C3 | Všechna auta |
|---|---|---|
| 1 rok | 12 900 km | 17 700 km |
| 2 roky | 24 200 km | 38 500 km |
| 3 roky | 34 700 km | 61 900 km |
| 4 roky | 38 400 km | 69 600 km |
| 5 let | 50 100 km | 85 500 km |
| 6 let | 53 200 km | 94 300 km |
| 7 let | 67 900 km | 116 300 km |
| 8 let | 75 500 km | 129 000 km |
| 9 let | 86 700 km | 146 400 km |
| 10 let | 96 100 km | 162 400 km |
| 11 let | 103 600 km | 168 800 km |
| 12 let | 110 900 km | 183 600 km |
| 13 let | 116 800 km | 185 900 km |
| 14 let | 132 700 km | 199 400 km |
| 15 let | 134 200 km | 196 600 km |
| 16 let | 138 700 km | 208 300 km |
| 17 let | 145 700 km | 215 500 km |
| 18 let | 155 200 km | 225 900 km |
| 19 let | 163 000 km | 226 200 km |
| 20 let | 167 100 km | 229 400 km |
| 21 let | 168 400 km | 227 600 km |
| 22 let | 174 400 km | 227 100 km |
| 23 let | 184 900 km | 225 400 km |
| 24 let | 183 500 km | 223 500 km |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu
Kupujete Citroën C3? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalMalá auta
Srovnat s…
- C3 vs. Škoda Fabia −5 % proti průměru
- C3 vs. Škoda Felicia −3 % proti průměru
- C3 vs. Peugeot 206 +6 % proti průměru
- C3 vs. Volkswagen Polo −5 % proti průměru
Citroën
Další modely Citroën
- Citroën Berlingo +17 % proti průměru
- Citroën C4 +19 % proti průměru
- Citroën C5 +23 % proti průměru
- Citroën Xsara Picasso +10 % proti průměru
- Citroën Xsara +5 % proti průměru
- Citroën Saxo +7 % proti průměru
- Citroën C1 +15 % proti průměru
- Citroën Jumpy +61 % proti průměru
- Citroën C8 +30 % proti průměru
- Citroën C2 +7 % proti průměru
- Citroën C -Elysée +29 % proti průměru
- Citroën Jumper +34 % proti průměru