Srovnání podle STK · Střední třída

BMW Řada 3 vs. Citroën Xantia

Citroën Xantia má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 16 % častěji než BMW Řada 3 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Řada 3 −15 % proti průměru, Xantia na úrovni průměru.

BMW Řada 3Citroën Xantia
Neúspěšných prohlídek7,4 %10,5 %
Proti průměru (stejné stáří)−15 %≈ průměr
Průměrné stáří při prohlídce17,0 roku23,0 roku
Prohlídek v datech133 1002 930

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Citroën Xantia: 10,0 % BMW Řada 3: 9,5 %
  • BMW Řada 3
  • Citroën Xantia
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW Řada 3Citroën XantiaVšechna osobní auta
3 roky2,9 %–2,4 %
4 roky4,5 %–3,3 %
5 let3,1 %–2,9 %
6 let4,1 %–4,0 %
7 let4,8 %–4,0 %
8 let4,9 %–5,2 %
9 let5,5 %–5,2 %
10 let7,0 %–6,4 %
11 let5,9 %–6,6 %
12 let7,4 %–7,7 %
13 let6,4 %–7,7 %
14 let6,9 %–8,7 %
15 let7,6 %–8,8 %
16 let7,3 %–9,6 %
17 let8,2 %–9,5 %
18 let8,1 %–10,0 %
19 let8,3 %8,5 %10,0 %
20 let9,0 %11,5 %10,4 %
21 let8,5 %12,0 %10,5 %
22 let8,7 %9,0 %10,8 %
23 let8,5 %10,0 %10,8 %
24 let9,2 %12,4 %11,0 %
25 let9,0 %9,4 %11,3 %
26 let8,3 %13,2 %11,2 %
27 let8,8 %8,0 %11,0 %
28 let9,3 %10,0 %10,9 %
29 let9,5 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříŘada 3XantiaVšechna autaNajeto – Řada 3Najeto – Xantia
3 roky 2,9 % – 2,4 % 83 000 km –
4 roky 4,5 % – 3,3 % 100 000 km –
5 let 3,1 % – 2,9 % 119 000 km –
6 let 4,1 % – 4,0 % 128 000 km –
7 let 4,8 % – 4,0 % 147 000 km –
8 let 4,9 % – 5,2 % 171 000 km –
9 let 5,5 % – 5,2 % 195 000 km –
10 let 7,0 % – 6,4 % 211 000 km –
11 let 5,9 % – 6,6 % 230 000 km –
12 let 7,4 % – 7,7 % 231 000 km –
13 let 6,4 % – 7,7 % 243 000 km –
14 let 6,9 % – 8,7 % 248 000 km –
15 let 7,6 % – 8,8 % 263 000 km –
16 let 7,3 % – 9,6 % 261 000 km –
17 let 8,2 % – 9,5 % 269 000 km –
18 let 8,1 % – 10,0 % 277 000 km –
19 let 8,3 % 8,5 % 10,0 % 284 000 km 252 000 km
20 let 9,0 % 11,5 % 10,4 % 286 000 km 270 000 km
21 let 8,5 % 12,0 % 10,5 % 282 000 km 259 000 km
22 let 8,7 % 9,0 % 10,8 % 285 000 km 246 000 km
23 let 8,5 % 10,0 % 10,8 % 280 000 km 248 000 km
24 let 9,2 % 12,4 % 11,0 % 275 000 km 247 000 km
25 let 9,0 % 9,4 % 11,3 % 271 000 km 238 000 km
26 let 8,3 % 13,2 % 11,2 % – –
27 let 8,8 % 8,0 % 11,0 % – –
28 let 9,3 % 10,0 % 10,9 % – –
29 let 9,5 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadŘada 3XantiaVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 47,4 94,5 52,2
Kabina a karoserie 6.2 30,9 80,7 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 31,0 67,0 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 13,1 35,3 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 17,6 35,3 15,6
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 28,2 31,6 29,3
Nápravy 5.1 8,4 17,7 6,7
Osvětlení registrační značky 4.7 10,0 12,1 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW Řada 3
Řada 3ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín51 6948,0 %−17 %
Nafta73 0696,9 %−14 %
Plyn (LPG, CNG)2 24310,7 %+4 %
Citroën Xantia
XantiaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 21110,2 %−6 %
Nafta1 53411,0 %+3 %
Plyn (LPG, CNG)10910,1 %−6 %

Vybíráte mezi Řada 3 a Xantia? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW Řada 3 · Citroën Xantia · žebříček segmentu Střední třída · další srovnání