Srovnání podle STK · Střední třída
Škoda Superb vs. Volkswagen Passat
Ve spolehlivosti podle STK se Škoda Superb a Volkswagen Passat stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Superb −8 % proti průměru, Passat −7 % proti průměru.
| Škoda Superb | Volkswagen Passat | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 5,3 % | 7,0 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | −8 % | −7 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 9,5 roku | 13,5 roku |
| Prohlídek v datech | 359 012 | 399 764 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Škoda Superb
- Volkswagen Passat
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Škoda Superb | Volkswagen Passat | Všechna osobní auta |
|---|---|---|---|
| 0 let | 2,1 % | – | 1,7 % |
| 1 rok | 3,6 % | 5,6 % | 2,6 % |
| 2 roky | 4,1 % | 4,2 % | 2,8 % |
| 3 roky | 2,3 % | 2,1 % | 2,4 % |
| 4 roky | 3,1 % | 2,7 % | 3,3 % |
| 5 let | 2,8 % | 3,0 % | 2,9 % |
| 6 let | 3,6 % | 4,2 % | 4,0 % |
| 7 let | 3,7 % | 4,4 % | 4,0 % |
| 8 let | 4,6 % | 5,1 % | 5,2 % |
| 9 let | 4,7 % | 5,2 % | 5,2 % |
| 10 let | 5,7 % | 6,3 % | 6,4 % |
| 11 let | 6,1 % | 6,8 % | 6,6 % |
| 12 let | 6,9 % | 7,2 % | 7,7 % |
| 13 let | 7,2 % | 7,4 % | 7,7 % |
| 14 let | 7,9 % | 7,8 % | 8,7 % |
| 15 let | 8,4 % | 8,0 % | 8,8 % |
| 16 let | 7,9 % | 8,4 % | 9,6 % |
| 17 let | 8,9 % | 8,2 % | 9,5 % |
| 18 let | 8,8 % | 9,4 % | 10,0 % |
| 19 let | 9,7 % | 9,0 % | 10,0 % |
| 20 let | 9,7 % | 9,0 % | 10,4 % |
| 21 let | 10,0 % | 9,6 % | 10,5 % |
| 22 let | 11,1 % | 9,4 % | 10,8 % |
| 23 let | 10,6 % | 9,8 % | 10,8 % |
| 24 let | 7,1 % | 9,6 % | 11,0 % |
| 25 let | – | 10,2 % | 11,3 % |
| 26 let | – | 10,4 % | 11,2 % |
| 27 let | – | 11,1 % | 11,0 % |
| 28 let | – | 10,3 % | 10,9 % |
| 29 let | – | 13,1 % | 10,6 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| Superb | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 42 125 | 5,2 % | −6 % |
| Nafta | 313 373 | 5,2 % | −9 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 2 202 | 10,2 % | +15 % |
| Passat | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 30 680 | 7,8 % | −4 % |
| Nafta | 360 535 | 6,8 % | −8 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 5 858 | 10,2 % | +31 % |
Vybíráte mezi Superb a Passat? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Škoda Superb · Volkswagen Passat · žebříček segmentu Střední třída · další srovnání