Žebříček · segment
Nejspolehlivější auta nižší střední třídy
Nižší střední třída: segment C (Octavia, Golf, Focus, i30). Modely řadíme podle podílu pravidelných prohlídek s vážnou nebo nebezpečnou závadou proti všem osobním autům stejného stáří – starší auto tak není znevýhodněné. Segment jako celek: na úrovni průměru.
| # | Model | Prohlídek | Průměrné stáří | Neúspěšných | Proti průměru (stejné stáří) |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen ID.3 | 601 | 3,7 roku | 1,0 % | −64 % |
| 2 | Fiat 124 | 414 | 11,2 roku | 2,4 % | −48 % |
| 3 | Mercedes-Benz GLA | 5 041 | 6,3 roku | 2,1 % | −47 % |
| 4 | Volkswagen 1200 | 474 | 29,9 roku | 4,2 % | −47 % |
| 5 | Honda CRX | 653 | 27,6 roku | 5,7 % | −42 % |
| 6 | Mercedes-Benz GLB | 1 337 | 3,7 roku | 2,0 % | −28 % |
| 7 | BMW Řada 1 | 26 890 | 13,5 roku | 6,0 % | −24 % |
| 8 | Škoda Rapid | 233 450 | 7,0 roku | 3,4 % | −22 % |
| 9 | Subaru Impreza | 9 167 | 16,9 roku | 7,3 % | −19 % |
| 10 | Opel Kadett | 657 | 29,1 roku | 7,0 % | −17 % |
| 11 | Suzuki Celerio | 616 | 6,1 roku | 3,2 % | −16 % |
| 12 | Mercedes-Benz CLC | 420 | 13,6 roku | 7,1 % | −13 % |
| 13 | Volkswagen Golf | 478 220 | 15,2 roku | 7,1 % | −13 % |
| 14 | Seat Leon | 60 491 | 12,6 roku | 6,3 % | −12 % |
| 15 | Honda CR | 3 520 | 8,7 roku | 4,5 % | −12 % |
| 16 | Audi A3 | 53 126 | 16,2 roku | 7,8 % | −12 % |
| 17 | Toyota Auris | 48 264 | 9,3 roku | 5,1 % | −11 % |
| 18 | Volkswagen New Beetle | 10 447 | 20,9 roku | 9,2 % | −11 % |
| 19 | Škoda Octavia | 1 965 883 | 13,8 roku | 7,0 % | −9 % |
| 20 | Renault Megan | 833 | 12,9 roku | 6,5 % | −9 % |
| 21 | Volkswagen Bora | 16 822 | 21,2 roku | 9,6 % | −8 % |
| 22 | Volkswagen Lupo | 8 114 | 21,3 roku | 9,8 % | −7 % |
| 23 | Honda Civic | 58 171 | 15,2 roku | 7,6 % | −6 % |
| 24 | Seat Toledo | 22 121 | 16,0 roku | 7,9 % | −4 % |
| 25 | Alfa Romeo 147 | 8 558 | 17,3 roku | 9,2 % | −4 % |
| 26 | Toyota Corolla | 63 455 | 13,6 roku | 7,1 % | −3 % |
| 27 | Škoda Octavi | 1 517 | 15,4 roku | 8,2 % | −3 % |
| 28 | Peugeot 307 | 97 306 | 17,9 roku | 9,5 % | ≈ průměr |
| 29 | Mitsubishi Carisma | 3 637 | 21,2 roku | 10,3 % | ≈ průměr |
| 30 | Škoda Scala | 37 357 | 3,8 roku | 2,8 % | ≈ průměr |
| 31 | Volvo S40 | 4 790 | 17,7 roku | 9,6 % | ≈ průměr |
| 32 | Chrysler PT | 3 460 | 18,3 roku | 9,9 % | ≈ průměr |
| 33 | Citroën DS4 | 1 598 | 9,3 roku | 5,8 % | ≈ průměr |
| 34 | Mercedes-Benz A | 35 349 | 16,0 roku | 9,0 % | +4 % |
| 35 | Volkswagen Jetta | 7 835 | 15,1 roku | 8,7 % | +4 % |
| 36 | Nissan Note | 10 616 | 12,6 roku | 7,8 % | +4 % |
| 37 | Nissan Almera | 16 542 | 19,9 roku | 10,7 % | +5 % |
| 38 | Honda Fr-V | 2 393 | 16,0 roku | 9,7 % | +6 % |
| 39 | Mitsubishi Lancer | 10 762 | 12,8 roku | 7,9 % | +7 % |
| 40 | Volkswagen Beetle | 3 984 | 10,3 roku | 6,3 % | +8 % |
| 41 | Honda City | 2 623 | 14,7 roku | 9,3 % | +8 % |
| 42 | Volvo V50 | 12 441 | 15,5 roku | 9,6 % | +8 % |
| 43 | Citroën Picasso | 1 138 | 12,1 roku | 7,7 % | +9 % |
| 44 | Fiat Stilo | 20 575 | 17,7 roku | 10,6 % | +9 % |
| 45 | Mazda 3 | 40 511 | 11,1 roku | 7,2 % | +9 % |
| 46 | Ford Escort | 6 101 | 25,2 roku | 11,4 % | +10 % |
| 47 | Toyota Starlet | 705 | 25,4 roku | 11,6 % | +11 % |
| 48 | Fiat Tipo | 10 743 | 6,3 roku | 4,1 % | +11 % |
| 49 | Opel Astra | 146 751 | 14,8 roku | 8,8 % | +11 % |
| 50 | Peugeot 306 | 26 571 | 23,2 roku | 11,9 % | +11 % |
| 51 | Peugeot 309 | 1 255 | 28,4 roku | 10,0 % | +11 % |
| 52 | BMW 1ER | 452 | 15,4 roku | 10,0 % | +12 % |
| 53 | Volvo C30 | 1 692 | 15,5 roku | 10,1 % | +12 % |
| 54 | Citroën ZX | 1 717 | 25,8 roku | 11,9 % | +12 % |
| 55 | Volkswagen Fox | 7 263 | 15,9 roku | 10,3 % | +13 % |
| 56 | Fiat Brava | 5 038 | 22,7 roku | 12,3 % | +15 % |
| 57 | Volvo V40 | 14 459 | 12,7 roku | 8,0 % | +15 % |
| 58 | Renault Megane | 156 528 | 14,1 roku | 9,1 % | +16 % |
| 59 | Fiat Bravo | 11 194 | 14,7 roku | 9,8 % | +17 % |
| 60 | Kia Sephia | 450 | 24,3 roku | 12,7 % | +17 % |
| 61 | Renault 19 | 2 119 | 27,8 roku | 11,3 % | +18 % |
| 62 | Peugeot 308 | 67 736 | 10,1 roku | 7,3 % | +18 % |
| 63 | Citroën C4 | 113 924 | 11,5 roku | 8,2 % | +19 % |
| 64 | Ford Focus | 329 430 | 14,5 roku | 9,7 % | +19 % |
| 65 | Fiat Linea | 2 560 | 12,9 roku | 9,5 % | +21 % |
| 66 | Daewoo Nubira | 954 | 20,4 roku | 12,6 % | +22 % |
| 67 | Peugeot 301 | 7 432 | 7,7 roku | 5,9 % | +23 % |
| 68 | Kia Ceed | 128 126 | 9,4 roku | 7,1 % | +23 % |
| 69 | Nissan Sunny | 564 | 27,3 roku | 11,9 % | +26 % |
| 70 | Hyundai I30CW | 9 238 | 10,9 roku | 8,4 % | +26 % |
| 71 | Daewoo Kalos | 3 417 | 17,2 roku | 12,2 % | +26 % |
| 72 | Mazda Premacy | 2 113 | 19,8 roku | 13,1 % | +28 % |
| 73 | Hyundai I30 | 173 049 | 7,6 roku | 6,1 % | +29 % |
| 74 | Nissan Tiida | 926 | 14,2 roku | 10,9 % | +29 % |
| 75 | Fiat Multipla | 3 358 | 18,7 roku | 12,9 % | +31 % |
| 76 | Dodge Caliber | 1 829 | 14,9 roku | 11,5 % | +32 % |
| 77 | Hyundai Elantra | 5 244 | 14,6 roku | 10,9 % | +32 % |
| 78 | Toyota Prius | 3 925 | 12,6 roku | 9,9 % | +32 % |
| 79 | Kia Shuma | 462 | 19,4 roku | 13,4 % | +32 % |
| 80 | Suzuki Liana | 1 114 | 18,2 roku | 13,1 % | +33 % |
| 81 | Chevrolet Kalos | 3 252 | 16,6 roku | 12,9 % | +37 % |
| 82 | Hyundai Matrix | 8 175 | 15,4 roku | 12,2 % | +38 % |
| 83 | Chevrolet Cruze | 10 004 | 11,1 roku | 9,5 % | +41 % |
| 84 | Renault Fluence | 17 990 | 10,2 roku | 8,8 % | +42 % |
| 85 | Chevrolet Lacetti | 3 242 | 15,4 roku | 13,5 % | +51 % |
| 86 | Nissan Leaf | 1 990 | 6,6 roku | 8,6 % | +104 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zařazení do segmentů podle Wikidat, zpracoval Autometr. Jen modely s aspoň 400 prohlídkami. Metodika
Srovnání
Srovnat dva modely segmentu
- Volkswagen Golf vs. Škoda Octavia
- Škoda Octavia vs. Ford Focus
- Volkswagen Golf vs. Ford Focus
- Škoda Rapid vs. Škoda Octavia
- Škoda Rapid vs. Volkswagen Golf
- Škoda Rapid vs. Ford Focus
- Škoda Octavia vs. Hyundai I30
- Volkswagen Golf vs. Hyundai I30
- Ford Focus vs. Hyundai I30
- Škoda Rapid vs. Hyundai I30
- Škoda Octavia vs. Renault Megane
- Volkswagen Golf vs. Renault Megane