Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Renault Megane vs. Volkswagen Golf

Renault Megane má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 34 % častěji než Volkswagen Golf stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Megane +16 % proti průměru, Golf −13 % proti průměru.

Renault MeganeVolkswagen Golf
Neúspěšných prohlídek9,1 %7,1 %
Proti průměru (stejné stáří)+16 %−13 %
Průměrné stáří při prohlídce14,1 roku15,2 roku
Prohlídek v datech156 528478 220

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Golf: 11,1 % Renault Megane: 14,4 %
  • Renault Megane
  • Volkswagen Golf
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault MeganeVolkswagen GolfVšechna osobní auta
1 rok–6,6 %2,6 %
2 roky–2,8 %2,8 %
3 roky2,8 %1,3 %2,4 %
4 roky3,8 %2,1 %3,3 %
5 let3,3 %1,6 %2,9 %
6 let6,0 %2,6 %4,0 %
7 let5,5 %2,8 %4,0 %
8 let8,4 %3,5 %5,2 %
9 let8,0 %3,9 %5,2 %
10 let9,8 %5,0 %6,4 %
11 let8,3 %4,9 %6,6 %
12 let10,3 %6,4 %7,7 %
13 let9,8 %6,7 %7,7 %
14 let10,7 %7,8 %8,7 %
15 let10,0 %7,6 %8,8 %
16 let10,3 %8,7 %9,6 %
17 let10,2 %8,6 %9,5 %
18 let11,0 %8,8 %10,0 %
19 let10,5 %9,1 %10,0 %
20 let11,1 %9,2 %10,4 %
21 let10,1 %9,5 %10,5 %
22 let10,3 %9,7 %10,8 %
23 let10,8 %9,8 %10,8 %
24 let10,5 %10,8 %11,0 %
25 let11,9 %11,3 %11,3 %
26 let13,3 %11,6 %11,2 %
27 let12,9 %11,0 %11,0 %
28 let9,8 %11,1 %10,9 %
29 let14,4 %11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříMeganeGolfVšechna autaNajeto – MeganeNajeto – Golf
1 rok – 6,6 % 2,6 % 20 000 km 21 000 km
2 roky – 2,8 % 2,8 % 29 000 km 39 000 km
3 roky 2,8 % 1,3 % 2,4 % 66 000 km 62 000 km
4 roky 3,8 % 2,1 % 3,3 % 78 000 km 72 000 km
5 let 3,3 % 1,6 % 2,9 % 78 000 km 87 000 km
6 let 6,0 % 2,6 % 4,0 % 87 000 km 103 000 km
7 let 5,5 % 2,8 % 4,0 % 102 000 km 117 000 km
8 let 8,4 % 3,5 % 5,2 % 115 000 km 131 000 km
9 let 8,0 % 3,9 % 5,2 % 139 000 km 149 000 km
10 let 9,8 % 5,0 % 6,4 % 149 000 km 165 000 km
11 let 8,3 % 4,9 % 6,6 % 155 000 km 173 000 km
12 let 10,3 % 6,4 % 7,7 % 166 000 km 182 000 km
13 let 9,8 % 6,7 % 7,7 % 162 000 km 185 000 km
14 let 10,7 % 7,8 % 8,7 % 183 000 km 194 000 km
15 let 10,0 % 7,6 % 8,8 % 183 000 km 198 000 km
16 let 10,3 % 8,7 % 9,6 % 201 000 km 211 000 km
17 let 10,2 % 8,6 % 9,5 % 218 000 km 224 000 km
18 let 11,0 % 8,8 % 10,0 % 224 000 km 233 000 km
19 let 10,5 % 9,1 % 10,0 % 217 000 km 236 000 km
20 let 11,1 % 9,2 % 10,4 % 215 000 km 244 000 km
21 let 10,1 % 9,5 % 10,5 % 213 000 km 253 000 km
22 let 10,3 % 9,7 % 10,8 % 206 000 km 260 000 km
23 let 10,8 % 9,8 % 10,8 % 196 000 km 263 000 km
24 let 10,5 % 10,8 % 11,0 % 192 000 km 264 000 km
25 let 11,9 % 11,3 % 11,3 % 192 000 km 262 000 km
26 let 13,3 % 11,6 % 11,2 % – –
27 let 12,9 % 11,0 % 11,0 % – –
28 let 9,8 % 11,1 % 10,9 % – –
29 let 14,4 % 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadMeganeGolfVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 53,2 41,1 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 37,5 22,7 29,3
Kabina a karoserie 6.2 35,1 36,1 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 32,6 32,3 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 20,0 16,0 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 14,8 14,5 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 13,9 9,5 11,3
Stav skel 3.2 9,5 9,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Megane
MeganeProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín105 9858,7 %+11 %
Nafta44 2709,6 %+26 %
Plyn (LPG, CNG)4 55712,0 %+49 %
Volkswagen Golf
GolfProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín247 1546,6 %−16 %
Nafta212 5927,5 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)9 9057,8 %+8 %

Vybíráte mezi Megane a Golf? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Megane · Volkswagen Golf · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání