Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Ford Focus vs. Volkswagen Golf

Ford Focus má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 36 % častěji než Volkswagen Golf stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Focus +19 % proti průměru, Golf −13 % proti průměru.

Ford FocusVolkswagen Golf
Neúspěšných prohlídek9,7 %7,1 %
Proti průměru (stejné stáří)+19 %−13 %
Průměrné stáří při prohlídce14,5 roku15,2 roku
Prohlídek v datech329 430478 220

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Golf: 11,1 % Ford Focus: 16,6 %
  • Ford Focus
  • Volkswagen Golf
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFord FocusVolkswagen GolfVšechna osobní auta
1 rok3,9 %6,6 %2,6 %
2 roky2,4 %2,8 %2,8 %
3 roky2,7 %1,3 %2,4 %
4 roky3,6 %2,1 %3,3 %
5 let4,1 %1,6 %2,9 %
6 let6,0 %2,6 %4,0 %
7 let5,7 %2,8 %4,0 %
8 let6,8 %3,5 %5,2 %
9 let7,1 %3,9 %5,2 %
10 let8,0 %5,0 %6,4 %
11 let8,5 %4,9 %6,6 %
12 let9,4 %6,4 %7,7 %
13 let9,6 %6,7 %7,7 %
14 let9,9 %7,8 %8,7 %
15 let10,1 %7,6 %8,8 %
16 let10,5 %8,7 %9,6 %
17 let10,7 %8,6 %9,5 %
18 let11,2 %8,8 %10,0 %
19 let11,7 %9,1 %10,0 %
20 let12,3 %9,2 %10,4 %
21 let12,3 %9,5 %10,5 %
22 let13,1 %9,7 %10,8 %
23 let13,1 %9,8 %10,8 %
24 let13,2 %10,8 %11,0 %
25 let16,4 %11,3 %11,3 %
26 let14,9 %11,6 %11,2 %
27 let16,6 %11,0 %11,0 %
28 let–11,1 %10,9 %
29 let–11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříFocusGolfVšechna autaNajeto – FocusNajeto – Golf
1 rok 3,9 % 6,6 % 2,6 % 24 000 km 21 000 km
2 roky 2,4 % 2,8 % 2,8 % 48 000 km 39 000 km
3 roky 2,7 % 1,3 % 2,4 % 79 000 km 62 000 km
4 roky 3,6 % 2,1 % 3,3 % 90 000 km 72 000 km
5 let 4,1 % 1,6 % 2,9 % 103 000 km 87 000 km
6 let 6,0 % 2,6 % 4,0 % 112 000 km 103 000 km
7 let 5,7 % 2,8 % 4,0 % 109 000 km 117 000 km
8 let 6,8 % 3,5 % 5,2 % 125 000 km 131 000 km
9 let 7,1 % 3,9 % 5,2 % 155 000 km 149 000 km
10 let 8,0 % 5,0 % 6,4 % 167 000 km 165 000 km
11 let 8,5 % 4,9 % 6,6 % 183 000 km 173 000 km
12 let 9,4 % 6,4 % 7,7 % 199 000 km 182 000 km
13 let 9,6 % 6,7 % 7,7 % 194 000 km 185 000 km
14 let 9,9 % 7,8 % 8,7 % 204 000 km 194 000 km
15 let 10,1 % 7,6 % 8,8 % 213 000 km 198 000 km
16 let 10,5 % 8,7 % 9,6 % 223 000 km 211 000 km
17 let 10,7 % 8,6 % 9,5 % 226 000 km 224 000 km
18 let 11,2 % 8,8 % 10,0 % 231 000 km 233 000 km
19 let 11,7 % 9,1 % 10,0 % 229 000 km 236 000 km
20 let 12,3 % 9,2 % 10,4 % 231 000 km 244 000 km
21 let 12,3 % 9,5 % 10,5 % 227 000 km 253 000 km
22 let 13,1 % 9,7 % 10,8 % 226 000 km 260 000 km
23 let 13,1 % 9,8 % 10,8 % 224 000 km 263 000 km
24 let 13,2 % 10,8 % 11,0 % 224 000 km 264 000 km
25 let 16,4 % 11,3 % 11,3 % 222 000 km 262 000 km
26 let 14,9 % 11,6 % 11,2 % – –
27 let 16,6 % 11,0 % 11,0 % – –
28 let – 11,1 % 10,9 % – –
29 let – 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadFocusGolfVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 51,6 41,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 47,1 36,1 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 46,1 32,3 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 36,4 22,7 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 19,7 16,0 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 14,9 14,5 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 13,8 9,5 11,3
Stav skel 3.2 8,6 9,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Ford Focus
FocusProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín190 0278,9 %+9 %
Nafta129 29010,8 %+32 %
Plyn (LPG, CNG)9 11511,5 %+34 %
Volkswagen Golf
GolfProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín247 1546,6 %−16 %
Nafta212 5927,5 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)9 9057,8 %+8 %

Vybíráte mezi Focus a Golf? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Ford Focus · Volkswagen Golf · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání