Spolehlivost podle STK · 35 349 prohlídek · Nižší střední třída · Německo
Mercedes-Benz A
Při pravidelné technické kontrole má Mercedes-Benz A vážnou nebo nebezpečnou závadu v 9,0 % případů. Auta na STK jsou v průměru 16,0 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to +4 % proti průměru. Typický vůz ve věku 8 let má najeto 119 000 km.
- Neúspěšných prohlídek
- 9,0%
- závada B nebo C
- Proti průměru
- +4%
- auta stejného stáří
- Průměrné stáří
- 16,0let
- při prohlídce
- Prohlídek v datech
- 35 349
- pravidelné, osobní
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.
- Mercedes-Benz A
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Mercedes-Benz A | Všechna osobní auta |
|---|---|---|
| 3 roky | 2,2 % | 2,4 % |
| 4 roky | 2,6 % | 3,3 % |
| 5 let | 2,0 % | 2,9 % |
| 6 let | 2,5 % | 4,0 % |
| 7 let | 3,1 % | 4,0 % |
| 8 let | 5,0 % | 5,2 % |
| 9 let | 2,3 % | 5,2 % |
| 10 let | 5,6 % | 6,4 % |
| 11 let | 6,0 % | 6,6 % |
| 12 let | 6,3 % | 7,7 % |
| 13 let | 8,1 % | 7,7 % |
| 14 let | 7,9 % | 8,7 % |
| 15 let | 7,0 % | 8,8 % |
| 16 let | 8,7 % | 9,6 % |
| 17 let | 9,3 % | 9,5 % |
| 18 let | 9,5 % | 10,0 % |
| 19 let | 9,8 % | 10,0 % |
| 20 let | 11,3 % | 10,4 % |
| 21 let | 13,1 % | 10,5 % |
| 22 let | 13,5 % | 10,8 % |
| 23 let | 14,5 % | 10,8 % |
| 24 let | 12,9 % | 11,0 % |
| 25 let | 14,7 % | 11,3 % |
| 26 let | 16,6 % | 11,2 % |
| 27 let | 18,6 % | 11,0 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Ročníky
A podle ročníku
Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.
Palivo
A na benzín, naftu, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
Závady
Na co se u A na STK nejčastěji přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.
Nájezd
Kolik A obvykle najede
Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.
- Mercedes-Benz A
- Všechna auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Mercedes-Benz A | Všechna auta |
|---|---|---|
| 1 rok | 18 800 km | 17 700 km |
| 2 roky | 36 100 km | 38 500 km |
| 3 roky | 52 400 km | 61 900 km |
| 4 roky | 61 900 km | 69 600 km |
| 5 let | 78 800 km | 85 500 km |
| 6 let | 92 500 km | 94 300 km |
| 7 let | 100 800 km | 116 300 km |
| 8 let | 118 500 km | 129 000 km |
| 9 let | 125 100 km | 146 400 km |
| 10 let | 141 500 km | 162 400 km |
| 11 let | 153 500 km | 168 800 km |
| 12 let | 164 500 km | 183 600 km |
| 13 let | 147 500 km | 185 900 km |
| 14 let | 159 500 km | 199 400 km |
| 15 let | 168 000 km | 196 600 km |
| 16 let | 177 500 km | 208 300 km |
| 17 let | 184 300 km | 215 500 km |
| 18 let | 193 400 km | 225 900 km |
| 19 let | 199 300 km | 226 200 km |
| 20 let | 198 900 km | 229 400 km |
| 21 let | 200 100 km | 227 600 km |
| 22 let | 198 200 km | 227 100 km |
| 23 let | 191 900 km | 225 400 km |
| 24 let | 197 200 km | 223 500 km |
| 25 let | 191 700 km | 218 400 km |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu
Kupujete Mercedes-Benz A? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalNižší střední třída
Srovnat s…
- A vs. Škoda Octavia −9 % proti průměru
- A vs. Volkswagen Golf −13 % proti průměru
- A vs. Ford Focus +19 % proti průměru
- A vs. Škoda Rapid −22 % proti průměru
Mercedes-Benz
Další modely Mercedes-Benz
- Mercedes-Benz E −21 % proti průměru
- Mercedes-Benz C −7 % proti průměru
- Mercedes-Benz Vito +35 % proti průměru
- Mercedes-Benz B −11 % proti průměru
- Mercedes-Benz ML −16 % proti průměru
- Mercedes-Benz V - +16 % proti průměru
- Mercedes-Benz S −26 % proti průměru
- Mercedes-Benz GLE −29 % proti průměru
- Mercedes-Benz Sprinter na úrovni průměru
- Mercedes-Benz GLC −41 % proti průměru
- Mercedes-Benz Viano +10 % proti průměru
- Mercedes-Benz GL −17 % proti průměru