Spolehlivost podle STK · 21 363 prohlídek · MPV · Německo
Mercedes-Benz B
Při pravidelné technické kontrole má Mercedes-Benz B vážnou nebo nebezpečnou závadu v 6,3 % případů. Auta na STK jsou v průměru 11,8 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to −11 % proti průměru. Typický vůz ve věku 8 let má najeto 110 000 km.
- Neúspěšných prohlídek
- 6,3%
- závada B nebo C
- Proti průměru
- −11%
- auta stejného stáří
- Průměrné stáří
- 11,8let
- při prohlídce
- Prohlídek v datech
- 21 363
- pravidelné, osobní
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.
- Mercedes-Benz B
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Mercedes-Benz B | Všechna osobní auta |
|---|---|---|
| 3 roky | 2,1 % | 2,4 % |
| 4 roky | 1,9 % | 3,3 % |
| 5 let | 2,3 % | 2,9 % |
| 6 let | 3,3 % | 4,0 % |
| 7 let | 2,3 % | 4,0 % |
| 8 let | 3,1 % | 5,2 % |
| 9 let | 5,7 % | 5,2 % |
| 10 let | 5,2 % | 6,4 % |
| 11 let | 5,4 % | 6,6 % |
| 12 let | 6,8 % | 7,7 % |
| 13 let | 6,7 % | 7,7 % |
| 14 let | 8,3 % | 8,7 % |
| 15 let | 8,1 % | 8,8 % |
| 16 let | 9,0 % | 9,6 % |
| 17 let | 9,4 % | 9,5 % |
| 18 let | 7,9 % | 10,0 % |
| 19 let | 13,7 % | 10,0 % |
| 20 let | 6,3 % | 10,4 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Ročníky
B podle ročníku
Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.
Palivo
B na benzín, naftu, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
Závady
Na co se u B na STK nejčastěji přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.
Nájezd
Kolik B obvykle najede
Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.
- Mercedes-Benz B
- Všechna auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Mercedes-Benz B | Všechna auta |
|---|---|---|
| 1 rok | 17 600 km | 17 700 km |
| 2 roky | 33 300 km | 38 500 km |
| 3 roky | 52 200 km | 61 900 km |
| 4 roky | 54 500 km | 69 600 km |
| 5 let | 74 700 km | 85 500 km |
| 6 let | 77 500 km | 94 300 km |
| 7 let | 99 300 km | 116 300 km |
| 8 let | 109 900 km | 129 000 km |
| 9 let | 126 000 km | 146 400 km |
| 10 let | 137 800 km | 162 400 km |
| 11 let | 158 400 km | 168 800 km |
| 12 let | 165 500 km | 183 600 km |
| 13 let | 173 900 km | 185 900 km |
| 14 let | 184 300 km | 199 400 km |
| 15 let | 194 000 km | 196 600 km |
| 16 let | 200 400 km | 208 300 km |
| 17 let | 201 100 km | 215 500 km |
| 18 let | 211 400 km | 225 900 km |
| 19 let | 215 900 km | 226 200 km |
| 20 let | 213 100 km | 229 400 km |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu
Kupujete Mercedes-Benz B? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalMPV
Srovnat s…
- B vs. Volkswagen Touran −9 % proti průměru
- B vs. Renault Scenic +5 % proti průměru
- B vs. Volkswagen Sharan +10 % proti průměru
- B vs. Hyundai IX20 +19 % proti průměru
Mercedes-Benz
Další modely Mercedes-Benz
- Mercedes-Benz E −21 % proti průměru
- Mercedes-Benz C −7 % proti průměru
- Mercedes-Benz A +4 % proti průměru
- Mercedes-Benz Vito +35 % proti průměru
- Mercedes-Benz ML −16 % proti průměru
- Mercedes-Benz V - +16 % proti průměru
- Mercedes-Benz S −26 % proti průměru
- Mercedes-Benz GLE −29 % proti průměru
- Mercedes-Benz Sprinter na úrovni průměru
- Mercedes-Benz GLC −41 % proti průměru
- Mercedes-Benz Viano +10 % proti průměru
- Mercedes-Benz GL −17 % proti průměru