Žebříček · segment
Nejspolehlivější MPV
MPV: velkoprostorová rodinná auta (Touran, Sharan, Scenic). Modely řadíme podle podílu pravidelných prohlídek s vážnou nebo nebezpečnou závadou proti všem osobním autům stejného stáří – starší auto tak není znevýhodněné. Segment jako celek: +7 % proti průměru.
| # | Model | Prohlídek | Průměrné stáří | Neúspěšných | Proti průměru (stejné stáří) |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Verso | 13 090 | 9,0 roku | 4,4 % | −21 % |
| 2 | Seat Altea | 25 163 | 14,4 roku | 7,5 % | −11 % |
| 3 | Mercedes-Benz B | 21 363 | 11,8 roku | 6,3 % | −11 % |
| 4 | Mercedes-Benz R | 3 868 | 13,6 roku | 7,2 % | −11 % |
| 5 | Volkswagen Touran | 176 608 | 13,1 roku | 6,9 % | −9 % |
| 6 | Chrysler Voyager | 4 704 | 19,0 roku | 9,5 % | −3 % |
| 7 | Renault Scenic | 106 942 | 16,6 roku | 9,4 % | +5 % |
| 8 | Ford S -Max | 64 290 | 11,7 roku | 7,5 % | +6 % |
| 9 | Seat Alhambra | 37 020 | 15,0 roku | 8,9 % | +7 % |
| 10 | Fiat Ulysse | 4 126 | 19,2 roku | 10,7 % | +8 % |
| 11 | Kia Venga | 19 380 | 9,0 roku | 5,9 % | +8 % |
| 12 | Opel Meriva | 49 636 | 12,1 roku | 7,6 % | +8 % |
| 13 | Ford C-Max | 41 257 | 12,3 roku | 8,0 % | +8 % |
| 14 | Ford Galaxy | 71 174 | 15,4 roku | 9,3 % | +9 % |
| 15 | Citroën Xsara Picasso | 35 996 | 17,8 roku | 10,6 % | +10 % |
| 16 | Volkswagen Sharan | 90 161 | 14,9 roku | 9,0 % | +10 % |
| 17 | Ford Grand C-Max | 8 925 | 9,3 roku | 6,3 % | +11 % |
| 18 | Fiat 500L | 3 779 | 7,3 roku | 5,0 % | +11 % |
| 19 | Renault Grand Espace | 741 | 21,4 roku | 11,9 % | +13 % |
| 20 | Mitsubishi Grandis | 1 484 | 16,0 roku | 10,3 % | +13 % |
| 21 | Opel Zafira | 66 265 | 14,4 roku | 9,1 % | +13 % |
| 22 | Renault Espace | 19 244 | 15,4 roku | 9,5 % | +13 % |
| 23 | Hyundai IX20 | 85 325 | 7,6 roku | 5,6 % | +19 % |
| 24 | Citroën Evasion | 1 802 | 22,5 roku | 12,7 % | +19 % |
| 25 | Mazda 5 | 12 891 | 14,4 roku | 10,3 % | +21 % |
| 26 | Mercedes-Benz Vaneo | 1 393 | 18,5 roku | 12,1 % | +22 % |
| 27 | Dacia Jogger | 1 497 | 3,0 roku | 3,2 % | +23 % |
| 28 | Dodge Grand Caravan | 911 | 13,2 roku | 9,8 % | +30 % |
| 29 | Citroën C8 | 8 443 | 15,7 roku | 11,6 % | +30 % |
| 30 | Toyota Sienna | 505 | 10,5 roku | 8,9 % | +40 % |
| 31 | Chrysler Town | 1 832 | 12,2 roku | 10,0 % | +41 % |
| 32 | Mercedes-Benz V-Klasse | 2 268 | 6,2 roku | 5,7 % | +42 % |
| 33 | Kia Carens | 10 580 | 9,5 roku | 8,2 % | +43 % |
| 34 | Hyundai Trajet | 795 | 17,9 roku | 17,1 % | +75 % |
| 35 | Dacia Lodgy | 17 695 | 6,5 roku | 8,0 % | +93 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zařazení do segmentů podle Wikidat, zpracoval Autometr. Jen modely s aspoň 400 prohlídkami. Metodika
Srovnání
Srovnat dva modely segmentu
- Volkswagen Touran vs. Renault Scenic
- Volkswagen Touran vs. Volkswagen Sharan
- Renault Scenic vs. Volkswagen Sharan
- Volkswagen Touran vs. Hyundai IX20
- Renault Scenic vs. Hyundai IX20
- Volkswagen Sharan vs. Hyundai IX20
- Volkswagen Touran vs. Ford Galaxy
- Renault Scenic vs. Ford Galaxy
- Ford Galaxy vs. Volkswagen Sharan
- Ford Galaxy vs. Hyundai IX20
- Volkswagen Touran vs. Opel Zafira
- Renault Scenic vs. Opel Zafira