Spolehlivost podle STK · 49 636 prohlídek · MPV · Německo
Opel Meriva
Při pravidelné technické kontrole má Opel Meriva vážnou nebo nebezpečnou závadu v 7,6 % případů. Auta na STK jsou v průměru 12,1 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to +8 % proti průměru. Typický vůz ve věku 8 let má najeto 80 000 km.
- Neúspěšných prohlídek
- 7,6%
- závada B nebo C
- Proti průměru
- +8%
- auta stejného stáří
- Průměrné stáří
- 12,1let
- při prohlídce
- Prohlídek v datech
- 49 636
- pravidelné, osobní
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.
- Opel Meriva
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Opel Meriva | Všechna osobní auta |
|---|---|---|
| 3 roky | 1,7 % | 2,4 % |
| 4 roky | 2,5 % | 3,3 % |
| 5 let | 2,1 % | 2,9 % |
| 6 let | 2,3 % | 4,0 % |
| 7 let | 3,0 % | 4,0 % |
| 8 let | 4,5 % | 5,2 % |
| 9 let | 4,9 % | 5,2 % |
| 10 let | 6,2 % | 6,4 % |
| 11 let | 6,8 % | 6,6 % |
| 12 let | 7,7 % | 7,7 % |
| 13 let | 9,3 % | 7,7 % |
| 14 let | 9,3 % | 8,7 % |
| 15 let | 10,6 % | 8,8 % |
| 16 let | 10,7 % | 9,6 % |
| 17 let | 10,9 % | 9,5 % |
| 18 let | 12,3 % | 10,0 % |
| 19 let | 13,2 % | 10,0 % |
| 20 let | 13,4 % | 10,4 % |
| 21 let | 12,4 % | 10,5 % |
| 22 let | 13,8 % | 10,8 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Ročníky
Meriva podle ročníku
Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.
Palivo
Meriva na benzín, naftu, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
Závady
Na co se u Meriva na STK nejčastěji přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.
Nájezd
Kolik Meriva obvykle najede
Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.
- Opel Meriva
- Všechna auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Opel Meriva | Všechna auta |
|---|---|---|
| 5 let | 69 300 km | 85 500 km |
| 6 let | 62 100 km | 94 300 km |
| 7 let | 74 700 km | 116 300 km |
| 8 let | 79 700 km | 129 000 km |
| 9 let | 91 900 km | 146 400 km |
| 10 let | 101 000 km | 162 400 km |
| 11 let | 109 100 km | 168 800 km |
| 12 let | 119 400 km | 183 600 km |
| 13 let | 146 000 km | 185 900 km |
| 14 let | 153 900 km | 199 400 km |
| 15 let | 157 600 km | 196 600 km |
| 16 let | 169 800 km | 208 300 km |
| 17 let | 179 900 km | 215 500 km |
| 18 let | 185 600 km | 225 900 km |
| 19 let | 186 500 km | 226 200 km |
| 20 let | 187 700 km | 229 400 km |
| 21 let | 191 000 km | 227 600 km |
| 22 let | 185 800 km | 227 100 km |
| 23 let | 187 600 km | 225 400 km |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu
Kupujete Opel Meriva? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalMPV
Srovnat s…
- Meriva vs. Volkswagen Touran −9 % proti průměru
- Meriva vs. Renault Scenic +5 % proti průměru
- Meriva vs. Volkswagen Sharan +10 % proti průměru
- Meriva vs. Hyundai IX20 +19 % proti průměru
Opel
Další modely Opel
- Opel Astra +11 % proti průměru
- Opel Corsa na úrovni průměru
- Opel Zafira +13 % proti průměru
- Opel Insignia +23 % proti průměru
- Opel Vectra +9 % proti průměru
- Opel Mokka −12 % proti průměru
- Opel Agila na úrovni průměru
- Opel Vivaro +33 % proti průměru
- Opel Crossland +42 % proti průměru
- Opel Combo +54 % proti průměru
- Opel Corsa-e +16 % proti průměru
- Opel Frontera +9 % proti průměru