Žebříček · segment
Nejspolehlivější SUV
SUV a crossovery: SUV, crossovery a terénní auta všech velikostí. Modely řadíme podle podílu pravidelných prohlídek s vážnou nebo nebezpečnou závadou proti všem osobním autům stejného stáří – starší auto tak není znevýhodněné. Segment jako celek: −4 % proti průměru.
| # | Model | Prohlídek | Průměrné stáří | Neúspěšných | Proti průměru (stejné stáří) |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen T-Roc | 5 500 | 4,5 roku | 1,7 % | −45 % |
| 2 | Fiat 600 | 746 | 29,9 roku | 4,4 % | −44 % |
| 3 | Audi Q5 | 17 307 | 9,4 roku | 3,3 % | −43 % |
| 4 | Mercedes-Benz GLC | 9 896 | 5,2 roku | 2,1 % | −41 % |
| 5 | BMW X2 | 1 395 | 4,7 roku | 1,9 % | −40 % |
| 6 | Lexus RX | 1 358 | 9,9 roku | 3,8 % | −37 % |
| 7 | Hyundai Bayon | 1 708 | 3,2 roku | 1,6 % | −37 % |
| 8 | Volvo XC40 | 5 257 | 4,3 roku | 1,9 % | −37 % |
| 9 | Škoda Karoq | 66 635 | 4,4 roku | 2,0 % | −35 % |
| 10 | BMW X6 | 11 917 | 8,7 roku | 3,6 % | −35 % |
| 11 | Kia Stonic | 7 123 | 4,5 roku | 2,0 % | −34 % |
| 12 | Volkswagen Touareg | 28 494 | 10,7 roku | 4,4 % | −32 % |
| 13 | Audi Q7 | 21 488 | 9,0 roku | 3,8 % | −32 % |
| 14 | Land Rover Defender | 2 831 | 17,6 roku | 6,1 % | −30 % |
| 15 | Volvo XC60 | 39 436 | 8,5 roku | 3,7 % | −30 % |
| 16 | BMW X3 | 28 106 | 10,9 roku | 4,5 % | −30 % |
| 17 | Škoda Kodiaq | 77 852 | 4,6 roku | 2,2 % | −30 % |
| 18 | Suzuki Vitara | 34 613 | 7,9 roku | 3,0 % | −30 % |
| 19 | Mercedes-Benz GLE | 10 882 | 5,3 roku | 2,5 % | −29 % |
| 20 | Porsche Cayenne | 5 935 | 9,6 roku | 4,2 % | −29 % |
| 21 | Toyota Urban | 450 | 13,2 roku | 5,8 % | −28 % |
| 22 | Mazda CX-30 | 2 564 | 3,8 roku | 2,0 % | −27 % |
| 23 | Mazda CX-3 | 14 112 | 5,6 roku | 2,6 % | −27 % |
| 24 | Škoda Yeti | 138 555 | 9,5 roku | 4,3 % | −26 % |
| 25 | Audi Q3 | 6 888 | 7,4 roku | 3,5 % | −26 % |
| 26 | Mitsubishi ASX | 38 612 | 7,3 roku | 3,4 % | −25 % |
| 27 | Audi Q2 | 1 314 | 5,1 roku | 2,6 % | −24 % |
| 28 | Volkswagen T-Cross | 1 978 | 3,9 roku | 2,2 % | −23 % |
| 29 | Seat Ateca | 6 070 | 5,2 roku | 2,6 % | −23 % |
| 30 | Toyota Rav | 973 | 10,5 roku | 4,5 % | −23 % |
| 31 | Volvo XC70 | 12 109 | 12,8 roku | 5,7 % | −23 % |
| 32 | Nissan Patrol | 3 960 | 24,3 roku | 7,8 % | −23 % |
| 33 | BMW X5 | 40 341 | 10,7 roku | 4,9 % | −22 % |
| 34 | Volkswagen Tiguan | 98 011 | 8,9 roku | 4,3 % | −22 % |
| 35 | Mazda CX | 2 604 | 4,9 roku | 2,6 % | −22 % |
| 36 | Subaru XV | 5 960 | 6,7 roku | 3,4 % | −20 % |
| 37 | Porsche Macan | 1 433 | 5,9 roku | 3,1 % | −20 % |
| 38 | Volkswagen Taigo | 524 | 3,3 roku | 2,1 % | −19 % |
| 39 | Toyota RAV4 | 50 922 | 12,4 roku | 5,6 % | −19 % |
| 40 | BMW X1 | 21 208 | 8,1 roku | 4,2 % | −18 % |
| 41 | Mercedes-Benz GL | 6 643 | 11,1 roku | 5,6 % | −17 % |
| 42 | Jaguar F - | 409 | 5,3 roku | 2,9 % | −17 % |
| 43 | Jeep Commander | 1 304 | 15,3 roku | 7,4 % | −17 % |
| 44 | Mercedes-Benz ML | 20 922 | 15,0 roku | 7,0 % | −16 % |
| 45 | Toyota Land Cruiser | 10 740 | 14,7 roku | 6,4 % | −15 % |
| 46 | Mercedes-Benz G | 1 793 | 11,2 roku | 5,0 % | −15 % |
| 47 | Audi Q8 | 2 264 | 4,2 roku | 2,6 % | −15 % |
| 48 | Dodge Nitro | 1 302 | 14,3 roku | 7,4 % | −14 % |
| 49 | Opel Mokka | 15 428 | 6,5 roku | 3,6 % | −12 % |
| 50 | Subaru Outback | 10 621 | 7,5 roku | 4,2 % | −12 % |
| 51 | Honda Hr-V | 8 270 | 10,3 roku | 5,0 % | −10 % |
| 52 | Honda Cr-V | 48 476 | 11,6 roku | 6,0 % | −10 % |
| 53 | Suzuki SX4 | 62 121 | 10,5 roku | 5,8 % | −10 % |
| 54 | Land Rover Range Rover | 16 503 | 9,2 roku | 5,0 % | −9 % |
| 55 | BMW X4 | 3 577 | 5,9 roku | 3,6 % | −7 % |
| 56 | Land Rover Freelander | 14 012 | 18,3 roku | 8,9 % | −7 % |
| 57 | Suzuki Grand Vitara | 20 648 | 16,4 roku | 8,5 % | −6 % |
| 58 | Suzuki SX | 1 480 | 13,6 roku | 7,7 % | −4 % |
| 59 | Volvo XC90 | 30 764 | 10,9 roku | 6,2 % | −4 % |
| 60 | Fiat Sedici | 5 218 | 13,3 roku | 7,7 % | −3 % |
| 61 | Ford Kuga | 42 559 | 8,4 roku | 5,1 % | −3 % |
| 62 | Jeep Grand Cherokee | 23 308 | 14,0 roku | 7,4 % | −3 % |
| 63 | Suzuki Samurai | 5 079 | 27,4 roku | 9,1 % | −3 % |
| 64 | Jeep Cherokee | 9 093 | 17,4 roku | 8,5 % | −3 % |
| 65 | Toyota C-Hr | 11 793 | 4,8 roku | 3,2 % | ≈ průměr |
| 66 | SsangYong Musso | 458 | 22,8 roku | 10,5 % | ≈ průměr |
| 67 | Renault Captur | 20 356 | 5,6 roku | 3,6 % | ≈ průměr |
| 68 | Chevrolet Trax | 1 060 | 9,1 roku | 5,5 % | ≈ průměr |
| 69 | Fiat 500X | 2 358 | 6,0 roku | 3,8 % | ≈ průměr |
| 70 | Peugeot 4007 | 3 262 | 13,3 roku | 7,9 % | ≈ průměr |
| 71 | Seat Arona | 3 317 | 4,5 roku | 3,0 % | ≈ průměr |
| 72 | Subaru Forester | 24 727 | 12,2 roku | 6,9 % | ≈ průměr |
| 73 | Land Rover Discovery | 14 765 | 12,3 roku | 6,6 % | ≈ průměr |
| 74 | Škoda Kamiq | 25 828 | 3,8 roku | 2,8 % | ≈ průměr |
| 75 | Mini Countryman | 1 282 | 5,0 roku | 3,4 % | ≈ průměr |
| 76 | Jaguar F-Pace | 1 802 | 5,4 roku | 3,6 % | ≈ průměr |
| 77 | Hyundai Kona | 8 106 | 4,3 roku | 3,0 % | ≈ průměr |
| 78 | Renault Kadjar | 8 505 | 5,5 roku | 3,6 % | ≈ průměr |
| 79 | Hyundai IX55 | 2 718 | 12,2 roku | 7,6 % | ≈ průměr |
| 80 | Seat Tarraco | 1 664 | 4,2 roku | 3,0 % | ≈ průměr |
| 81 | Mitsubishi Pajero | 12 641 | 18,5 roku | 9,4 % | ≈ průměr |
| 82 | Renault Arkana | 859 | 3,3 roku | 2,8 % | +5 % |
| 83 | VAZ Niva | 459 | 23,4 roku | 10,2 % | +9 % |
| 84 | Renault Koleos | 6 431 | 10,2 roku | 6,8 % | +9 % |
| 85 | Peugeot 3008 | 22 986 | 8,0 roku | 5,5 % | +10 % |
| 86 | Ford Edge | 2 428 | 6,0 roku | 4,3 % | +11 % |
| 87 | Nissan Terrano | 4 304 | 22,7 roku | 11,6 % | +11 % |
| 88 | Suzuki Jimny | 18 352 | 16,8 roku | 10,0 % | +12 % |
| 89 | Nissan Pathfinder | 5 373 | 14,6 roku | 9,6 % | +13 % |
| 90 | Hyundai Tucson | 63 666 | 6,4 roku | 4,7 % | +14 % |
| 91 | Opel Grandland | 2 932 | 4,5 roku | 3,5 % | +14 % |
| 92 | Alfa Romeo Stelvio | 1 394 | 4,9 roku | 3,8 % | +15 % |
| 93 | Jeep Wrangler | 6 124 | 13,1 roku | 7,8 % | +18 % |
| 94 | Mazda CX-5 | 22 486 | 7,1 roku | 5,2 % | +18 % |
| 95 | Citroën DS5 | 879 | 9,4 roku | 6,9 % | +19 % |
| 96 | Kia Sportage | 62 713 | 8,8 roku | 6,5 % | +21 % |
| 97 | Jeep Patriot | 1 111 | 13,6 roku | 10,0 % | +22 % |
| 98 | Nissan X-Trail | 18 159 | 12,8 roku | 9,0 % | +23 % |
| 99 | Mitsubishi Outlander | 23 014 | 10,1 roku | 7,5 % | +23 % |
| 100 | Mazda Tribute | 968 | 19,0 roku | 12,4 % | +23 % |
| 101 | Ford EcoSport | 2 302 | 5,4 roku | 4,4 % | +24 % |
| 102 | Hyundai Santa Fe | 22 147 | 12,5 roku | 9,0 % | +24 % |
| 103 | Peugeot 5008 | 35 563 | 8,6 roku | 6,7 % | +25 % |
| 104 | Nissan Qashqai | 37 455 | 9,5 roku | 7,3 % | +26 % |
| 105 | SsangYong Korando | 3 631 | 5,3 roku | 4,5 % | +26 % |
| 106 | Dodge Durango | 1 957 | 9,3 roku | 7,1 % | +27 % |
| 107 | Jeep Renegade | 3 792 | 5,9 roku | 5,0 % | +31 % |
| 108 | Hyundai IX35 | 34 097 | 9,8 roku | 7,8 % | +31 % |
| 109 | Suzuki Baleno | 1 832 | 14,6 roku | 9,6 % | +32 % |
| 110 | Peugeot 2008 | 37 231 | 5,6 roku | 4,9 % | +33 % |
| 111 | Dacia Duster | 92 765 | 6,9 roku | 5,8 % | +33 % |
| 112 | Nissan Murano | 1 266 | 13,8 roku | 10,8 % | +33 % |
| 113 | Jeep Compass | 4 659 | 7,4 roku | 6,3 % | +34 % |
| 114 | Nissan X - | 756 | 16,8 roku | 12,2 % | +35 % |
| 115 | Nissan Juke | 11 847 | 7,7 roku | 6,6 % | +36 % |
| 116 | Hyundai Galloper | 1 452 | 22,5 roku | 14,9 % | +39 % |
| 117 | Kia Niro | 1 595 | 4,7 roku | 4,5 % | +39 % |
| 118 | Kia Sorento | 16 501 | 12,7 roku | 10,5 % | +41 % |
| 119 | Opel Crossland | 8 830 | 4,5 roku | 4,4 % | +42 % |
| 120 | Dodge Journey | 835 | 13,2 roku | 11,5 % | +45 % |
| 121 | Hyundai Terracan | 1 886 | 18,2 roku | 14,6 % | +48 % |
| 122 | Mazda CX-7 | 6 161 | 12,7 roku | 11,4 % | +49 % |
| 123 | Chevrolet Orlando | 7 605 | 10,4 roku | 9,6 % | +49 % |
| 124 | Chevrolet Captiva | 6 020 | 12,6 roku | 11,5 % | +52 % |
| 125 | Ford Explorer | 1 226 | 15,8 roku | 12,5 % | +58 % |
| 126 | Fiat Freemont | 8 264 | 9,6 roku | 9,4 % | +58 % |
| 127 | Toyota Highlander | 767 | 5,6 roku | 6,1 % | +62 % |
| 128 | Opel Antara | 3 125 | 12,2 roku | 12,1 % | +65 % |
| 129 | Jaguar E-Pace | 607 | 4,9 roku | 5,4 % | +66 % |
| 130 | SsangYong Rexton | 1 760 | 14,0 roku | 13,3 % | +66 % |
| 131 | Jeep Compas | 582 | 4,8 roku | 6,4 % | +89 % |
| 132 | SsangYong Kyron | 442 | 15,3 roku | 17,0 % | +90 % |
| 133 | SsangYong Tivoli | 525 | 4,1 roku | 5,9 % | +97 % |
| 134 | Mazda CX-9 | 891 | 10,8 roku | 13,4 % | +102 % |
| 135 | Tesla Model Y | 580 | 3,1 roku | 5,5 % | +107 % |
| 136 | Tesla Model X | 571 | 5,7 roku | 10,3 % | +180 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zařazení do segmentů podle Wikidat, zpracoval Autometr. Jen modely s aspoň 400 prohlídkami. Metodika
Srovnání
Srovnat dva modely segmentu
- Škoda Yeti vs. Volkswagen Tiguan
- Škoda Yeti vs. Dacia Duster
- Volkswagen Tiguan vs. Dacia Duster
- Škoda Kodiaq vs. Škoda Yeti
- Škoda Kodiaq vs. Volkswagen Tiguan
- Škoda Kodiaq vs. Dacia Duster
- Škoda Karoq vs. Škoda Yeti
- Škoda Karoq vs. Volkswagen Tiguan
- Škoda Karoq vs. Dacia Duster
- Škoda Karoq vs. Škoda Kodiaq
- Škoda Yeti vs. Hyundai Tucson
- Volkswagen Tiguan vs. Hyundai Tucson