Žebříček · segment
Nejspolehlivější auta vyšší třídy
Vyšší a luxusní třída: segmenty E a F (Audi A6, BMW řady 5, Mercedes-Benz E). Modely řadíme podle podílu pravidelných prohlídek s vážnou nebo nebezpečnou závadou proti všem osobním autům stejného stáří – starší auto tak není znevýhodněné. Segment jako celek: −21 % proti průměru.
| # | Model | Prohlídek | Průměrné stáří | Neúspěšných | Proti průměru (stejné stáří) |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Audi S4 | 903 | 16,1 roku | 4,2 % | −51 % |
| 2 | Jaguar XJ | 1 162 | 16,3 roku | 4,0 % | −50 % |
| 3 | Lexus LS | 683 | 14,1 roku | 4,1 % | −49 % |
| 4 | BMW Řada 8 | 713 | 17,6 roku | 3,2 % | −49 % |
| 5 | Citroën XM | 539 | 25,9 roku | 5,8 % | −43 % |
| 6 | Audi S6 | 1 040 | 10,4 roku | 3,8 % | −36 % |
| 7 | Mercedes-Benz 280 | 485 | 28,9 roku | 5,2 % | −36 % |
| 8 | Audi A8 | 8 398 | 13,4 roku | 5,2 % | −32 % |
| 9 | Jaguar S-Type | 1 230 | 18,5 roku | 7,0 % | −29 % |
| 10 | BMW Řada 7 | 12 469 | 14,0 roku | 5,2 % | −29 % |
| 11 | Audi A6 | 87 973 | 13,4 roku | 5,6 % | −26 % |
| 12 | Mercedes-Benz S | 13 367 | 11,6 roku | 4,9 % | −26 % |
| 13 | Jaguar XF | 3 064 | 9,9 roku | 4,6 % | −25 % |
| 14 | Ford Scorpio | 452 | 27,3 roku | 7,3 % | −25 % |
| 15 | Audi A7 | 5 659 | 8,6 roku | 4,1 % | −23 % |
| 16 | Volvo S80 | 7 746 | 16,2 roku | 6,9 % | −22 % |
| 17 | Saab 9-5 | 4 517 | 18,4 roku | 7,7 % | −21 % |
| 18 | Mercedes-Benz E | 50 547 | 13,7 roku | 5,9 % | −21 % |
| 19 | Renault Vel | 444 | 16,9 roku | 7,7 % | −19 % |
| 20 | Honda Legend | 605 | 17,8 roku | 7,4 % | −18 % |
| 21 | BMW Řada 5 | 85 774 | 14,0 roku | 6,3 % | −18 % |
| 22 | Lexus GS | 860 | 12,3 roku | 5,9 % | −17 % |
| 23 | Lexus CT200H | 507 | 9,4 roku | 4,9 % | −16 % |
| 24 | Volvo V70 | 23 506 | 17,5 roku | 7,8 % | −16 % |
| 25 | Saab 9000 | 636 | 26,9 roku | 8,6 % | −15 % |
| 26 | Volvo V90 | 7 961 | 5,1 roku | 2,9 % | −15 % |
| 27 | Alfa Romeo 166 | 1 117 | 20,0 roku | 8,8 % | −14 % |
| 28 | Opel Omega | 2 653 | 22,4 roku | 9,0 % | −14 % |
| 29 | Volvo 940 | 531 | 27,5 roku | 8,7 % | −13 % |
| 30 | Mercedes-Benz CLS | 5 481 | 10,6 roku | 6,0 % | −6 % |
| 31 | Chrysler 300C | 2 386 | 15,4 roku | 9,0 % | ≈ průměr |
| 32 | BMW 5ER | 639 | 16,3 roku | 9,4 % | +3 % |
| 33 | Hyundai Genesis | 695 | 8,6 roku | 5,8 % | +7 % |
| 34 | Audi 100 | 940 | 28,5 roku | 9,9 % | +8 % |
| 35 | Peugeot 607 | 2 877 | 18,1 roku | 10,6 % | +9 % |
| 36 | Volkswagen CC | 5 654 | 9,1 roku | 7,1 % | +27 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zařazení do segmentů podle Wikidat, zpracoval Autometr. Jen modely s aspoň 400 prohlídkami. Metodika
Srovnání