Spolehlivost podle STK · 1 395 prohlídek · SUV a crossovery · Německo

BMW X2

Při pravidelné technické kontrole má BMW X2 vážnou nebo nebezpečnou závadu v 1,9 % případů. Auta na STK jsou v průměru 4,7 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to −40 % proti průměru. Typický vůz ve věku 8 let má najeto 100 000 km.

Neúspěšných prohlídek
1,9%
závada B nebo C
Proti průměru
−40%
auta stejného stáří
Průměrné stáří
4,7let
při prohlídce
Prohlídek v datech
1 395
pravidelné, osobní

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 1,0 2,0 3,0 4,0 5,0 3 4 5 6 7 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 4,0 % BMW X2: 3,8 %
  • BMW X2
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW X2Všechna osobní auta
3 roky1,3 %2,4 %
4 roky0,7 %3,3 %
5 let2,6 %2,9 %
6 let1,7 %4,0 %
7 let3,8 %4,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříProhlídekNeúspěšných – X2Všechna autaNajeto (medián)
3 roky 382 1,3 % 2,4 % 51 000 km
4 roky 275 0,7 % 3,3 % 53 000 km
5 let 311 2,6 % 2,9 % 77 000 km
6 let 236 1,7 % 4,0 % 89 000 km
7 let 132 3,8 % 4,0 % 101 000 km

Ročníky

X2 podle ročníku

Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.

Palivo

X2 na benzín, naftu, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Srovnání paliv
PalivoProhlídekPrůměrné stáříNeúspěšnýchProti průměru (stejné stáří)Ujeto za rok
Benzín 492 4,6 roku 1,8 % −42 % 13 900 km
Nafta 905 4,7 roku 1,9 % −41 % 17 500 km

Závady

Na co se u X2 na STK nejčastěji přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.

Skupina závad (kód) 0výskyt na 100 prohlídek →52,2 na 100 Stav skel 3.2 2,7 Tabulky registrační značky 0.1 0,8 Kola a pneumatiky 5.2 0,8 Lékárnička 7.5 0,8 Stírače 3.4 0,4 Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 0,4 Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,3 Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,3 Výfukové emise 8.2 0,3 Identifikace vozidla 0.3 0,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.

Nájezd

Kolik X2 obvykle najede

Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.

Stav tachometru podle stáří (medián)
0 50 000 100 000 150 000 1 3 4 5 6 7 8 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Stav tachometru (km) → Všechna auta: 129 000 km BMW X2: 100 200 km
  • BMW X2
  • Všechna auta
Tabulka hodnot
StáříBMW X2Všechna auta
1 rok15 200 km17 700 km
3 roky51 500 km61 900 km
4 roky53 000 km69 600 km
5 let77 500 km85 500 km
6 let88 800 km94 300 km
7 let101 100 km116 300 km
8 let100 200 km129 000 km

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu

StáříAutDolní kvartilMediánHorní kvartilRočně (medián)
1 rok8110 00015 00025 00015 200
3 roky14837 00051 00076 00017 200
4 roky11541 00053 00085 00013 300
5 let19952 00077 000101 00015 500
6 let21364 00089 000114 00014 800
7 let14269 000101 000127 00014 400
8 let5078 000100 000158 00012 500

Kupujete BMW X2? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

SUV a crossovery

Srovnat s…

Žebříček segmentu

BMW

Další modely BMW

Všechny modely