Srovnání podle STK · SUV a crossovery

BMW X2 vs. Škoda Yeti

Ve spolehlivosti podle STK se BMW X2 a Škoda Yeti stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je X2 −40 % proti průměru, Yeti −26 % proti průměru.

BMW X2Škoda Yeti
Neúspěšných prohlídek1,9 %4,3 %
Proti průměru (stejné stáří)−40 %−26 %
Průměrné stáří při prohlídce4,7 roku9,5 roku
Prohlídek v datech1 395138 555

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Škoda Yeti: 7,2 % BMW X2: 3,8 %
  • BMW X2
  • Škoda Yeti
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW X2Škoda YetiVšechna osobní auta
3 roky1,3 %1,7 %2,4 %
4 roky0,7 %1,6 %3,3 %
5 let2,6 %2,0 %2,9 %
6 let1,7 %2,5 %4,0 %
7 let3,8 %2,9 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let–3,8 %5,2 %
10 let–4,5 %6,4 %
11 let–5,0 %6,6 %
12 let–5,4 %7,7 %
13 let–5,8 %7,7 %
14 let–6,9 %8,7 %
15 let–8,1 %8,8 %
16 let–7,2 %9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříX2YetiVšechna autaNajeto – X2Najeto – Yeti
3 roky 1,3 % 1,7 % 2,4 % 51 000 km 65 000 km
4 roky 0,7 % 1,6 % 3,3 % 53 000 km 61 000 km
5 let 2,6 % 2,0 % 2,9 % 77 000 km 102 000 km
6 let 1,7 % 2,5 % 4,0 % 89 000 km 110 000 km
7 let 3,8 % 2,9 % 4,0 % 101 000 km 104 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % 100 000 km 115 000 km
9 let – 3,8 % 5,2 % – 132 000 km
10 let – 4,5 % 6,4 % – 143 000 km
11 let – 5,0 % 6,6 % – 155 000 km
12 let – 5,4 % 7,7 % – 169 000 km
13 let – 5,8 % 7,7 % – 177 000 km
14 let – 6,9 % 8,7 % – 187 000 km
15 let – 8,1 % 8,8 % – 194 000 km
16 let – 7,2 % 9,6 % – 206 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadX2YetiVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,3 12,1 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 0,4 9,9 52,2
Kabina a karoserie 6.2 0,1 8,8 43,0
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,1 5,8 18,1
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,3 5,6 29,3
Stav skel 3.2 2,7 5,6 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 0,1 4,0 15,6
Stírače 3.4 0,4 2,2 4,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW X2
X2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín4921,8 %−42 %
Nafta9051,9 %−41 %
Škoda Yeti
YetiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 1804,0 %−29 %
Nafta80 4624,4 %−25 %
Plyn (LPG, CNG)43810,5 %+73 %

Vybíráte mezi X2 a Yeti? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW X2 · Škoda Yeti · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání