Spolehlivost podle STK · 20 356 prohlídek · SUV a crossovery · Francie

Renault Captur

Při pravidelné technické kontrole má Renault Captur vážnou nebo nebezpečnou závadu v 3,6 % případů. Auta na STK jsou v průměru 5,6 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to na úrovni průměru. Typický vůz ve věku 8 let má najeto 66 000 km.

Neúspěšných prohlídek
3,6%
závada B nebo C
Proti průměru
−2%
auta stejného stáří
Průměrné stáří
5,6let
při prohlídce
Prohlídek v datech
20 356
pravidelné, osobní

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,0 4,0 6,0 8,0 10 3 5 7 9 11 12 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 7,7 % Renault Captur: 8,9 %
  • Renault Captur
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault CapturVšechna osobní auta
3 roky2,5 %2,4 %
4 roky3,4 %3,3 %
5 let2,3 %2,9 %
6 let3,6 %4,0 %
7 let3,7 %4,0 %
8 let5,1 %5,2 %
9 let6,5 %5,2 %
10 let6,5 %6,4 %
11 let6,1 %6,6 %
12 let8,9 %7,7 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříProhlídekNeúspěšných – CapturVšechna autaNajeto (medián)
3 roky 4 912 2,5 % 2,4 % 36 000 km
4 roky 2 407 3,4 % 3,3 % 39 000 km
5 let 4 130 2,3 % 2,9 % 47 000 km
6 let 2 445 3,6 % 4,0 % 52 000 km
7 let 2 481 3,7 % 4,0 % 63 000 km
8 let 1 632 5,1 % 5,2 % 66 000 km
9 let 1 045 6,5 % 5,2 % 84 000 km
10 let 694 6,5 % 6,4 % 93 000 km
11 let 374 6,1 % 6,6 % 104 000 km
12 let 213 8,9 % 7,7 % 112 000 km

Ročníky

Captur podle ročníku

Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.

Palivo

Captur na benzín, naftu, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Srovnání paliv
PalivoProhlídekPrůměrné stáříNeúspěšnýchProti průměru (stejné stáří)Ujeto za rok
Benzín 18 703 5,5 roku 3,3 % −7 % 10 200 km
Nafta 1 323 7,3 roku 6,4 % +42 % 14 600 km
Plyn (LPG, CNG) 317 4,2 roku 6,3 % +109 % 18 300 km

Závady

Na co se u Captur na STK nejčastěji přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.

Skupina závad (kód) 0výskyt na 100 prohlídek →52,2 na 100 Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 1,8 Podvozek, rám a výfuk 6.1 1,7 Osvětlení registrační značky 4.7 1,3 Stav skel 3.2 1,1 Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,9 Mechanický stav řízení 2.1 0,9 Kola a pneumatiky 5.2 0,9 Tabulky registrační značky 0.1 0,7 Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,7 Nápravy 5.1 0,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.

Nájezd

Kolik Captur obvykle najede

Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.

Stav tachometru podle stáří (medián)
0 50 000 100 000 150 000 200 000 1 3 5 7 9 11 12 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Stav tachometru (km) → Všechna auta: 183 600 km Renault Captur: 112 100 km
  • Renault Captur
  • Všechna auta
Tabulka hodnot
StáříRenault CapturVšechna auta
1 rok13 500 km17 700 km
2 roky25 400 km38 500 km
3 roky36 200 km61 900 km
4 roky38 500 km69 600 km
5 let47 100 km85 500 km
6 let52 000 km94 300 km
7 let62 900 km116 300 km
8 let66 400 km129 000 km
9 let83 500 km146 400 km
10 let93 200 km162 400 km
11 let103 500 km168 800 km
12 let112 100 km183 600 km

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu

StáříAutDolní kvartilMediánHorní kvartilRočně (medián)
1 rok2457 00014 00021 00013 500
2 roky15317 00025 00037 00012 700
3 roky1 22324 00036 00051 00012 100
4 roky50724 00039 00057 0009 600
5 let1 94332 00047 00066 0009 400
6 let97934 00052 00073 0008 700
7 let1 58045 00063 00087 0009 000
8 let1 01247 00066 00091 0008 300
9 let73957 00084 000114 0009 300
10 let55768 00093 000128 0009 300
11 let39371 000104 000136 0009 400
12 let23082 000112 000152 0009 300

Kupujete Renault Captur? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

SUV a crossovery

Srovnat s…

Žebříček segmentu

Renault

Další modely Renault

Všechny modely