Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Renault Captur vs. Škoda Kodiaq

Renault Captur má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 40 % častěji než Škoda Kodiaq stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Captur na úrovni průměru, Kodiaq −30 % proti průměru.

Renault CapturŠkoda Kodiaq
Neúspěšných prohlídek3,6 %2,2 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr−30 %
Průměrné stáří při prohlídce5,6 roku4,6 roku
Prohlídek v datech20 35677 852

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 0 2 4 6 8 10 12 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 7,7 % Škoda Kodiaq: 3,9 % Renault Captur: 8,9 %
  • Renault Captur
  • Škoda Kodiaq
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault CapturŠkoda KodiaqVšechna osobní auta
0 let–0,7 %1,7 %
1 rok–0,5 %2,6 %
2 roky–0,8 %2,8 %
3 roky2,5 %1,6 %2,4 %
4 roky3,4 %2,2 %3,3 %
5 let2,3 %2,2 %2,9 %
6 let3,6 %3,1 %4,0 %
7 let3,7 %3,1 %4,0 %
8 let5,1 %3,0 %5,2 %
9 let6,5 %3,9 %5,2 %
10 let6,5 %–6,4 %
11 let6,1 %–6,6 %
12 let8,9 %–7,7 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCapturKodiaqVšechna autaNajeto – CapturNajeto – Kodiaq
0 let – 0,7 % 1,7 % – –
1 rok – 0,5 % 2,6 % 14 000 km 24 000 km
2 roky – 0,8 % 2,8 % 25 000 km 48 000 km
3 roky 2,5 % 1,6 % 2,4 % 36 000 km 88 000 km
4 roky 3,4 % 2,2 % 3,3 % 39 000 km 99 000 km
5 let 2,3 % 2,2 % 2,9 % 47 000 km 122 000 km
6 let 3,6 % 3,1 % 4,0 % 52 000 km 131 000 km
7 let 3,7 % 3,1 % 4,0 % 63 000 km 154 000 km
8 let 5,1 % 3,0 % 5,2 % 66 000 km 156 000 km
9 let 6,5 % 3,9 % 5,2 % 84 000 km 178 000 km
10 let 6,5 % – 6,4 % 93 000 km –
11 let 6,1 % – 6,6 % 104 000 km –
12 let 8,9 % – 7,7 % 112 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCapturKodiaqVšechna auta
Stav skel 3.2 1,1 4,8 10,9
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 1,8 1,8 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 1,7 0,7 43,2
Osvětlení registrační značky 4.7 1,3 0,1 11,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,9 0,3 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 0,9 0,4 15,6
Kola a pneumatiky 5.2 0,9 0,9 1,7
Tabulky registrační značky 0.1 0,7 0,8 5,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Captur
CapturProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín18 7033,3 %−7 %
Nafta1 3236,4 %+42 %
Plyn (LPG, CNG)3176,3 %+109 %
Škoda Kodiaq
KodiaqProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 5012,0 %−34 %
Nafta61 4782,3 %−28 %

Vybíráte mezi Captur a Kodiaq? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Captur · Škoda Kodiaq · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání