Spolehlivost podle STK · 176 608 prohlídek · MPV · Německo
Volkswagen Touran
Při pravidelné technické kontrole má Volkswagen Touran vážnou nebo nebezpečnou závadu v 6,9 % případů. Auta na STK jsou v průměru 13,1 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to −9 % proti průměru. Typický vůz ve věku 8 let má najeto 166 000 km.
- Neúspěšných prohlídek
- 6,9%
- závada B nebo C
- Proti průměru
- −9%
- auta stejného stáří
- Průměrné stáří
- 13,1let
- při prohlídce
- Prohlídek v datech
- 176 608
- pravidelné, osobní
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.
- Volkswagen Touran
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Volkswagen Touran | Všechna osobní auta |
|---|---|---|
| 1 rok | 4,5 % | 2,6 % |
| 3 roky | 1,9 % | 2,4 % |
| 4 roky | 3,1 % | 3,3 % |
| 5 let | 2,6 % | 2,9 % |
| 6 let | 3,0 % | 4,0 % |
| 7 let | 3,6 % | 4,0 % |
| 8 let | 4,3 % | 5,2 % |
| 9 let | 4,3 % | 5,2 % |
| 10 let | 5,6 % | 6,4 % |
| 11 let | 5,8 % | 6,6 % |
| 12 let | 6,3 % | 7,7 % |
| 13 let | 6,9 % | 7,7 % |
| 14 let | 7,4 % | 8,7 % |
| 15 let | 8,1 % | 8,8 % |
| 16 let | 8,4 % | 9,6 % |
| 17 let | 9,2 % | 9,5 % |
| 18 let | 8,7 % | 10,0 % |
| 19 let | 10,3 % | 10,0 % |
| 20 let | 10,9 % | 10,4 % |
| 21 let | 12,1 % | 10,5 % |
| 22 let | 11,3 % | 10,8 % |
| 23 let | 11,8 % | 10,8 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Ročníky
Touran podle ročníku
Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.
Palivo
Touran na benzín, naftu, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
Závady
Na co se u Touran na STK nejčastěji přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.
Nájezd
Kolik Touran obvykle najede
Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.
- Volkswagen Touran
- Všechna auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Volkswagen Touran | Všechna auta |
|---|---|---|
| 1 rok | 24 000 km | 17 700 km |
| 2 roky | 52 600 km | 38 500 km |
| 3 roky | 77 100 km | 61 900 km |
| 4 roky | 111 200 km | 69 600 km |
| 5 let | 113 400 km | 85 500 km |
| 6 let | 142 200 km | 94 300 km |
| 7 let | 148 200 km | 116 300 km |
| 8 let | 166 300 km | 129 000 km |
| 9 let | 190 100 km | 146 400 km |
| 10 let | 199 400 km | 162 400 km |
| 11 let | 209 800 km | 168 800 km |
| 12 let | 217 700 km | 183 600 km |
| 13 let | 224 100 km | 185 900 km |
| 14 let | 232 500 km | 199 400 km |
| 15 let | 240 100 km | 196 600 km |
| 16 let | 251 600 km | 208 300 km |
| 17 let | 263 600 km | 215 500 km |
| 18 let | 274 800 km | 225 900 km |
| 19 let | 284 300 km | 226 200 km |
| 20 let | 289 500 km | 229 400 km |
| 21 let | 294 900 km | 227 600 km |
| 22 let | 297 800 km | 227 100 km |
| 23 let | 295 400 km | 225 400 km |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu
Kupujete Volkswagen Touran? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalMPV
Srovnat s…
- Touran vs. Renault Scenic +5 % proti průměru
- Touran vs. Volkswagen Sharan +10 % proti průměru
- Touran vs. Hyundai IX20 +19 % proti průměru
- Touran vs. Ford Galaxy +9 % proti průměru
Volkswagen
Další modely Volkswagen
- Volkswagen Golf −13 % proti průměru
- Volkswagen Passat −7 % proti průměru
- Volkswagen Polo −5 % proti průměru
- Volkswagen Tiguan −22 % proti průměru
- Volkswagen Sharan +10 % proti průměru
- Volkswagen Caddy na úrovni průměru
- Volkswagen Transporter −7 % proti průměru
- Volkswagen Multivan −18 % proti průměru
- Volkswagen Touareg −32 % proti průměru
- Volkswagen Caravelle −13 % proti průměru
- Volkswagen Bora −8 % proti průměru
- Volkswagen New Beetle −11 % proti průměru