Srovnání podle STK · MPV

Volkswagen Sharan vs. Volkswagen Touran

Volkswagen Sharan má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 21 % častěji než Volkswagen Touran stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Sharan +10 % proti průměru, Touran −9 % proti průměru.

Volkswagen SharanVolkswagen Touran
Neúspěšných prohlídek9,0 %6,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+10 %−9 %
Průměrné stáří při prohlídce14,9 roku13,1 roku
Prohlídek v datech90 161176 608

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 6 10 14 18 22 26 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Touran: 11,8 % Volkswagen Sharan: 9,7 %
  • Volkswagen Sharan
  • Volkswagen Touran
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříVolkswagen SharanVolkswagen TouranVšechna osobní auta
1 rok–4,5 %2,6 %
3 roky3,7 %1,9 %2,4 %
4 roky5,9 %3,1 %3,3 %
5 let4,9 %2,6 %2,9 %
6 let4,9 %3,0 %4,0 %
7 let5,0 %3,6 %4,0 %
8 let5,7 %4,3 %5,2 %
9 let5,5 %4,3 %5,2 %
10 let6,0 %5,6 %6,4 %
11 let6,5 %5,8 %6,6 %
12 let7,3 %6,3 %7,7 %
13 let7,2 %6,9 %7,7 %
14 let8,3 %7,4 %8,7 %
15 let9,8 %8,1 %8,8 %
16 let11,6 %8,4 %9,6 %
17 let11,1 %9,2 %9,5 %
18 let10,9 %8,7 %10,0 %
19 let11,8 %10,3 %10,0 %
20 let11,8 %10,9 %10,4 %
21 let12,2 %12,1 %10,5 %
22 let11,8 %11,3 %10,8 %
23 let11,6 %11,8 %10,8 %
24 let12,1 %–11,0 %
25 let10,6 %–11,3 %
26 let10,6 %–11,2 %
27 let10,1 %–11,0 %
28 let17,3 %–10,9 %
29 let9,7 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříSharanTouranVšechna autaNajeto – SharanNajeto – Touran
1 rok – 4,5 % 2,6 % – 24 000 km
3 roky 3,7 % 1,9 % 2,4 % 71 000 km 77 000 km
4 roky 5,9 % 3,1 % 3,3 % 100 000 km 111 000 km
5 let 4,9 % 2,6 % 2,9 % 122 000 km 113 000 km
6 let 4,9 % 3,0 % 4,0 % 143 000 km 142 000 km
7 let 5,0 % 3,6 % 4,0 % 164 000 km 148 000 km
8 let 5,7 % 4,3 % 5,2 % 181 000 km 166 000 km
9 let 5,5 % 4,3 % 5,2 % 202 000 km 190 000 km
10 let 6,0 % 5,6 % 6,4 % 214 000 km 199 000 km
11 let 6,5 % 5,8 % 6,6 % 227 000 km 210 000 km
12 let 7,3 % 6,3 % 7,7 % 239 000 km 218 000 km
13 let 7,2 % 6,9 % 7,7 % 249 000 km 224 000 km
14 let 8,3 % 7,4 % 8,7 % 258 000 km 233 000 km
15 let 9,8 % 8,1 % 8,8 % 270 000 km 240 000 km
16 let 11,6 % 8,4 % 9,6 % 287 000 km 252 000 km
17 let 11,1 % 9,2 % 9,5 % 290 000 km 264 000 km
18 let 10,9 % 8,7 % 10,0 % 299 000 km 275 000 km
19 let 11,8 % 10,3 % 10,0 % 306 000 km 284 000 km
20 let 11,8 % 10,9 % 10,4 % 314 000 km 289 000 km
21 let 12,2 % 12,1 % 10,5 % 318 000 km 295 000 km
22 let 11,8 % 11,3 % 10,8 % 319 000 km 298 000 km
23 let 11,6 % 11,8 % 10,8 % 323 000 km 295 000 km
24 let 12,1 % – 11,0 % 325 000 km –
25 let 10,6 % – 11,3 % 327 000 km –
26 let 10,6 % – 11,2 % – –
27 let 10,1 % – 11,0 % – –
28 let 17,3 % – 10,9 % – –
29 let 9,7 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadSharanTouranVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 67,0 30,4 52,2
Kabina a karoserie 6.2 48,6 31,3 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 47,2 27,5 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 30,5 18,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 22,1 14,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 19,1 12,2 15,6
Stav skel 3.2 12,0 9,2 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 11,6 8,5 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Volkswagen Sharan
SharanProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 8879,8 %+18 %
Nafta85 6988,9 %+10 %
Plyn (LPG, CNG)1 34113,5 %+38 %
Volkswagen Touran
TouranProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín31 1646,3 %−6 %
Nafta138 8546,9 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)6 2749,1 %+19 %

Vybíráte mezi Sharan a Touran? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Volkswagen Sharan · Volkswagen Touran · žebříček segmentu MPV · další srovnání