Srovnání podle STK · MPV

Renault Scenic vs. Volkswagen Touran

Renault Scenic má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 16 % častěji než Volkswagen Touran stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Scenic +5 % proti průměru, Touran −9 % proti průměru.

Renault ScenicVolkswagen Touran
Neúspěšných prohlídek9,4 %6,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+5 %−9 %
Průměrné stáří při prohlídce16,6 roku13,1 roku
Prohlídek v datech106 942176 608

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 6 10 14 18 22 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Volkswagen Touran: 11,8 % Renault Scenic: 17,9 %
  • Renault Scenic
  • Volkswagen Touran
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault ScenicVolkswagen TouranVšechna osobní auta
1 rok–4,5 %2,6 %
3 roky2,5 %1,9 %2,4 %
4 roky4,3 %3,1 %3,3 %
5 let2,9 %2,6 %2,9 %
6 let5,4 %3,0 %4,0 %
7 let4,8 %3,6 %4,0 %
8 let7,8 %4,3 %5,2 %
9 let6,5 %4,3 %5,2 %
10 let7,6 %5,6 %6,4 %
11 let7,0 %5,8 %6,6 %
12 let8,2 %6,3 %7,7 %
13 let8,3 %6,9 %7,7 %
14 let8,9 %7,4 %8,7 %
15 let9,6 %8,1 %8,8 %
16 let8,8 %8,4 %9,6 %
17 let9,7 %9,2 %9,5 %
18 let10,6 %8,7 %10,0 %
19 let9,9 %10,3 %10,0 %
20 let10,4 %10,9 %10,4 %
21 let10,7 %12,1 %10,5 %
22 let11,6 %11,3 %10,8 %
23 let11,8 %11,8 %10,8 %
24 let11,8 %–11,0 %
25 let11,3 %–11,3 %
26 let14,2 %–11,2 %
27 let14,4 %–11,0 %
28 let17,9 %–10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříScenicTouranVšechna autaNajeto – ScenicNajeto – Touran
1 rok – 4,5 % 2,6 % – 24 000 km
3 roky 2,5 % 1,9 % 2,4 % 62 000 km 77 000 km
4 roky 4,3 % 3,1 % 3,3 % 79 000 km 111 000 km
5 let 2,9 % 2,6 % 2,9 % 84 000 km 113 000 km
6 let 5,4 % 3,0 % 4,0 % 104 000 km 142 000 km
7 let 4,8 % 3,6 % 4,0 % 122 000 km 148 000 km
8 let 7,8 % 4,3 % 5,2 % 134 000 km 166 000 km
9 let 6,5 % 4,3 % 5,2 % 142 000 km 190 000 km
10 let 7,6 % 5,6 % 6,4 % 159 000 km 199 000 km
11 let 7,0 % 5,8 % 6,6 % 163 000 km 210 000 km
12 let 8,2 % 6,3 % 7,7 % 182 000 km 218 000 km
13 let 8,3 % 6,9 % 7,7 % 191 000 km 224 000 km
14 let 8,9 % 7,4 % 8,7 % 202 000 km 233 000 km
15 let 9,6 % 8,1 % 8,8 % 206 000 km 240 000 km
16 let 8,8 % 8,4 % 9,6 % 217 000 km 252 000 km
17 let 9,7 % 9,2 % 9,5 % 218 000 km 264 000 km
18 let 10,6 % 8,7 % 10,0 % 226 000 km 275 000 km
19 let 9,9 % 10,3 % 10,0 % 224 000 km 284 000 km
20 let 10,4 % 10,9 % 10,4 % 226 000 km 289 000 km
21 let 10,7 % 12,1 % 10,5 % 225 000 km 295 000 km
22 let 11,6 % 11,3 % 10,8 % 223 000 km 298 000 km
23 let 11,8 % 11,8 % 10,8 % 225 000 km 295 000 km
24 let 11,8 % – 11,0 % 225 000 km –
25 let 11,3 % – 11,3 % 220 000 km –
26 let 14,2 % – 11,2 % – –
27 let 14,4 % – 11,0 % – –
28 let 17,9 % – 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadScenicTouranVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 69,8 30,4 52,2
Kabina a karoserie 6.2 47,0 31,3 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 45,1 18,6 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 44,2 27,5 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 25,3 14,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 19,9 12,2 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 15,7 8,5 11,3
Stav skel 3.2 10,1 9,2 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Scenic
ScenicProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín59 3119,5 %≈ průměr
Nafta44 1999,0 %+9 %
Plyn (LPG, CNG)4 51311,7 %+26 %
Volkswagen Touran
TouranProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín31 1646,3 %−6 %
Nafta138 8546,9 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)6 2749,1 %+19 %

Vybíráte mezi Scenic a Touran? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Scenic · Volkswagen Touran · žebříček segmentu MPV · další srovnání