Spolehlivost podle STK · 19 380 prohlídek · MPV · Jižní Korea
Kia Venga
Při pravidelné technické kontrole má Kia Venga vážnou nebo nebezpečnou závadu v 5,9 % případů. Auta na STK jsou v průměru 9,0 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to +8 % proti průměru. Typický vůz ve věku 8 let má najeto 62 000 km.
- Neúspěšných prohlídek
- 5,9%
- závada B nebo C
- Proti průměru
- +8%
- auta stejného stáří
- Průměrné stáří
- 9,0let
- při prohlídce
- Prohlídek v datech
- 19 380
- pravidelné, osobní
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.
- Kia Venga
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Kia Venga | Všechna osobní auta |
|---|---|---|
| 3 roky | 3,2 % | 2,4 % |
| 4 roky | 5,2 % | 3,3 % |
| 5 let | 2,8 % | 2,9 % |
| 6 let | 4,8 % | 4,0 % |
| 7 let | 4,0 % | 4,0 % |
| 8 let | 6,4 % | 5,2 % |
| 9 let | 5,0 % | 5,2 % |
| 10 let | 7,3 % | 6,4 % |
| 11 let | 7,2 % | 6,6 % |
| 12 let | 8,2 % | 7,7 % |
| 13 let | 8,6 % | 7,7 % |
| 14 let | 8,3 % | 8,7 % |
| 15 let | 6,6 % | 8,8 % |
| 16 let | 11,2 % | 9,6 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Ročníky
Venga podle ročníku
Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.
Palivo
Venga na benzín, naftu, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
Závady
Na co se u Venga na STK nejčastěji přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.
Nájezd
Kolik Venga obvykle najede
Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.
- Kia Venga
- Všechna auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Kia Venga | Všechna auta |
|---|---|---|
| 5 let | 43 800 km | 85 500 km |
| 6 let | 44 500 km | 94 300 km |
| 7 let | 58 100 km | 116 300 km |
| 8 let | 61 800 km | 129 000 km |
| 9 let | 72 600 km | 146 400 km |
| 10 let | 78 500 km | 162 400 km |
| 11 let | 90 000 km | 168 800 km |
| 12 let | 99 900 km | 183 600 km |
| 13 let | 104 500 km | 185 900 km |
| 14 let | 111 000 km | 199 400 km |
| 15 let | 124 200 km | 196 600 km |
| 16 let | 121 600 km | 208 300 km |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu
Kupujete Kia Venga? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalMPV
Srovnat s…
- Venga vs. Volkswagen Touran −9 % proti průměru
- Venga vs. Renault Scenic +5 % proti průměru
- Venga vs. Volkswagen Sharan +10 % proti průměru
- Venga vs. Hyundai IX20 +19 % proti průměru
Kia
Další modely Kia
- Kia Ceed +23 % proti průměru
- Kia Sportage +21 % proti průměru
- Kia Rio +17 % proti průměru
- Kia Picanto +26 % proti průměru
- Kia Sorento +41 % proti průměru
- Kia Carens +43 % proti průměru
- Kia Stonic −34 % proti průměru
- Kia Soul +33 % proti průměru
- Kia Carnival +55 % proti průměru
- Kia Cerato +29 % proti průměru
- Kia Optima +56 % proti průměru
- Kia Niro +39 % proti průměru