Srovnání podle STK · MPV

Hyundai IX20 vs. Kia Venga

Hyundai IX20 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 10 % častěji než Kia Venga stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je IX20 +19 % proti průměru, Venga +8 % proti průměru.

Hyundai IX20Kia Venga
Neúspěšných prohlídek5,6 %5,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+19 %+8 %
Průměrné stáří při prohlídce7,6 roku9,0 roku
Prohlídek v datech85 32519 380

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Kia Venga: 11,2 % Hyundai IX20: 9,4 %
  • Hyundai IX20
  • Kia Venga
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříHyundai IX20Kia VengaVšechna osobní auta
3 roky2,6 %3,2 %2,4 %
4 roky4,0 %5,2 %3,3 %
5 let3,0 %2,8 %2,9 %
6 let4,5 %4,8 %4,0 %
7 let4,4 %4,0 %4,0 %
8 let5,7 %6,4 %5,2 %
9 let6,3 %5,0 %5,2 %
10 let8,3 %7,3 %6,4 %
11 let8,1 %7,2 %6,6 %
12 let9,9 %8,2 %7,7 %
13 let9,9 %8,6 %7,7 %
14 let11,3 %8,3 %8,7 %
15 let9,4 %6,6 %8,8 %
16 let–11,2 %9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříIX20VengaVšechna autaNajeto – IX20Najeto – Venga
3 roky 2,6 % 3,2 % 2,4 % 33 000 km –
4 roky 4,0 % 5,2 % 3,3 % 36 000 km –
5 let 3,0 % 2,8 % 2,9 % 46 000 km 44 000 km
6 let 4,5 % 4,8 % 4,0 % 46 000 km 44 000 km
7 let 4,4 % 4,0 % 4,0 % 58 000 km 58 000 km
8 let 5,7 % 6,4 % 5,2 % 61 000 km 62 000 km
9 let 6,3 % 5,0 % 5,2 % 77 000 km 73 000 km
10 let 8,3 % 7,3 % 6,4 % 80 000 km 78 000 km
11 let 8,1 % 7,2 % 6,6 % 90 000 km 90 000 km
12 let 9,9 % 8,2 % 7,7 % 100 000 km 100 000 km
13 let 9,9 % 8,6 % 7,7 % 106 000 km 104 000 km
14 let 11,3 % 8,3 % 8,7 % 113 000 km 111 000 km
15 let 9,4 % 6,6 % 8,8 % 124 000 km 124 000 km
16 let – 11,2 % 9,6 % – 122 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadIX20VengaVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,0 15,2 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 6,9 10,8 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,8 8,6 29,3
Osvětlení registrační značky 4.7 3,9 7,2 11,3
Kabina a karoserie 6.2 3,9 6,0 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 2,7 5,0 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 2,8 4,2 18,1
Stav skel 3.2 2,7 2,8 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Hyundai IX20
IX20ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín76 7985,1 %+10 %
Nafta5 3149,4 %+88 %
Plyn (LPG, CNG)3 43610,9 %+100 %
Kia Venga
VengaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín17 6605,4 %≈ průměr
Nafta1 02111,5 %+70 %
Plyn (LPG, CNG)68610,6 %+84 %

Vybíráte mezi IX20 a Venga? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Hyundai IX20 · Kia Venga · žebříček segmentu MPV · další srovnání