Spolehlivost podle STK · 1 802 prohlídek · MPV · Francie

Citroën Evasion

Při pravidelné technické kontrole má Citroën Evasion vážnou nebo nebezpečnou závadu v 12,7 % případů. Auta na STK jsou v průměru 22,5 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to +19 % proti průměru.

Neúspěšných prohlídek
12,7%
závada B nebo C
Proti průměru
+19%
auta stejného stáří
Průměrné stáří
22,5let
při prohlídce
Prohlídek v datech
1 802
pravidelné, osobní

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
5,0 10 15 20 25 19 21 23 25 27 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 11,0 % Citroën Evasion: 21,5 %
  • Citroën Evasion
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën EvasionVšechna osobní auta
19 let13,1 %10,0 %
20 let8,6 %10,4 %
21 let11,7 %10,5 %
22 let14,9 %10,8 %
23 let12,3 %10,8 %
24 let10,1 %11,0 %
25 let15,0 %11,3 %
26 let14,3 %11,2 %
27 let21,5 %11,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříProhlídekNeúspěšných – EvasionVšechna autaNajeto (medián)
19 let 130 13,1 % 10,0 % 286 000 km
20 let 198 8,6 % 10,4 % 290 000 km
21 let 273 11,7 % 10,5 % 280 000 km
22 let 249 14,9 % 10,8 % 288 000 km
23 let 260 12,3 % 10,8 % 287 000 km
24 let 207 10,1 % 11,0 % 285 000 km
25 let 173 15,0 % 11,3 % 280 000 km
26 let 112 14,3 % 11,2 % –
27 let 65 21,5 % 11,0 % –

Ročníky

Evasion podle ročníku

Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.

Palivo

Evasion na benzín, naftu, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Srovnání paliv
PalivoProhlídekPrůměrné stáříNeúspěšnýchProti průměru (stejné stáří)Ujeto za rok
Benzín 438 23,2 roku 14,4 % +34 % 10 800 km
Nafta 1 246 22,1 roku 12,2 % +15 % 13 100 km
Plyn (LPG, CNG) 95 23,3 roku 13,7 % +27 % 12 100 km

Závady

Na co se u Evasion na STK nejčastěji přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.

Skupina závad (kód) 0výskyt na 100 prohlídek →119,1 na 100 Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 119,1 Kabina a karoserie 6.2 83,4 Podvozek, rám a výfuk 6.1 81,5 Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 46,2 Mechanický stav řízení 2.1 37,8 Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 33,0 Nápravy 5.1 18,4 Osvětlení registrační značky 4.7 18,3 Stav skel 3.2 15,4 Stírače 3.4 9,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.

Nájezd

Kolik Evasion obvykle najede

Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.

Stav tachometru podle stáří (medián)
200 000 225 000 250 000 275 000 300 000 19 20 21 22 23 24 25 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Stav tachometru (km) → Všechna auta: 218 400 km Citroën Evasion: 279 700 km
  • Citroën Evasion
  • Všechna auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën EvasionVšechna auta
19 let285 900 km226 200 km
20 let290 300 km229 400 km
21 let279 700 km227 600 km
22 let287 700 km227 100 km
23 let287 100 km225 400 km
24 let284 800 km223 500 km
25 let279 700 km218 400 km

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu

StáříAutDolní kvartilMediánHorní kvartilRočně (medián)
19 let42249 000286 000318 00015 000
20 let64250 000290 000329 00014 500
21 let101242 000280 000323 00013 300
22 let104248 000288 000334 00013 100
23 let135232 000287 000330 00012 500
24 let117251 000285 000335 00011 900
25 let111243 000280 000332 00011 200

Kupujete Citroën Evasion? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

MPV

Srovnat s…

Žebříček segmentu

Citroën

Další modely Citroën

Všechny modely