Srovnání podle STK · MPV

Hyundai IX20 vs. Renault Scenic

Hyundai IX20 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 13 % častěji než Renault Scenic stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je IX20 +19 % proti průměru, Scenic +5 % proti průměru.

Hyundai IX20Renault Scenic
Neúspěšných prohlídek5,6 %9,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+19 %+5 %
Průměrné stáří při prohlídce7,6 roku16,6 roku
Prohlídek v datech85 325106 942

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 7 11 15 19 23 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Renault Scenic: 17,9 % Hyundai IX20: 9,4 %
  • Hyundai IX20
  • Renault Scenic
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříHyundai IX20Renault ScenicVšechna osobní auta
3 roky2,6 %2,5 %2,4 %
4 roky4,0 %4,3 %3,3 %
5 let3,0 %2,9 %2,9 %
6 let4,5 %5,4 %4,0 %
7 let4,4 %4,8 %4,0 %
8 let5,7 %7,8 %5,2 %
9 let6,3 %6,5 %5,2 %
10 let8,3 %7,6 %6,4 %
11 let8,1 %7,0 %6,6 %
12 let9,9 %8,2 %7,7 %
13 let9,9 %8,3 %7,7 %
14 let11,3 %8,9 %8,7 %
15 let9,4 %9,6 %8,8 %
16 let–8,8 %9,6 %
17 let–9,7 %9,5 %
18 let–10,6 %10,0 %
19 let–9,9 %10,0 %
20 let–10,4 %10,4 %
21 let–10,7 %10,5 %
22 let–11,6 %10,8 %
23 let–11,8 %10,8 %
24 let–11,8 %11,0 %
25 let–11,3 %11,3 %
26 let–14,2 %11,2 %
27 let–14,4 %11,0 %
28 let–17,9 %10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříIX20ScenicVšechna autaNajeto – IX20Najeto – Scenic
3 roky 2,6 % 2,5 % 2,4 % 33 000 km 62 000 km
4 roky 4,0 % 4,3 % 3,3 % 36 000 km 79 000 km
5 let 3,0 % 2,9 % 2,9 % 46 000 km 84 000 km
6 let 4,5 % 5,4 % 4,0 % 46 000 km 104 000 km
7 let 4,4 % 4,8 % 4,0 % 58 000 km 122 000 km
8 let 5,7 % 7,8 % 5,2 % 61 000 km 134 000 km
9 let 6,3 % 6,5 % 5,2 % 77 000 km 142 000 km
10 let 8,3 % 7,6 % 6,4 % 80 000 km 159 000 km
11 let 8,1 % 7,0 % 6,6 % 90 000 km 163 000 km
12 let 9,9 % 8,2 % 7,7 % 100 000 km 182 000 km
13 let 9,9 % 8,3 % 7,7 % 106 000 km 191 000 km
14 let 11,3 % 8,9 % 8,7 % 113 000 km 202 000 km
15 let 9,4 % 9,6 % 8,8 % 124 000 km 206 000 km
16 let – 8,8 % 9,6 % – 217 000 km
17 let – 9,7 % 9,5 % – 218 000 km
18 let – 10,6 % 10,0 % – 226 000 km
19 let – 9,9 % 10,0 % – 224 000 km
20 let – 10,4 % 10,4 % – 226 000 km
21 let – 10,7 % 10,5 % – 225 000 km
22 let – 11,6 % 10,8 % – 223 000 km
23 let – 11,8 % 10,8 % – 225 000 km
24 let – 11,8 % 11,0 % – 225 000 km
25 let – 11,3 % 11,3 % – 220 000 km
26 let – 14,2 % 11,2 % – –
27 let – 14,4 % 11,0 % – –
28 let – 17,9 % 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadIX20ScenicVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,0 69,8 52,2
Kabina a karoserie 6.2 3,9 47,0 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,8 45,1 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 6,9 44,2 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 2,8 25,3 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 2,7 19,9 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 3,9 15,7 11,3
Stav skel 3.2 2,7 10,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Hyundai IX20
IX20ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín76 7985,1 %+10 %
Nafta5 3149,4 %+88 %
Plyn (LPG, CNG)3 43610,9 %+100 %
Renault Scenic
ScenicProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín59 3119,5 %≈ průměr
Nafta44 1999,0 %+9 %
Plyn (LPG, CNG)4 51311,7 %+26 %

Vybíráte mezi IX20 a Scenic? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Hyundai IX20 · Renault Scenic · žebříček segmentu MPV · další srovnání