Srovnání podle STK · Nižší střední třída
Hyundai I30 vs. Volkswagen Golf
Hyundai I30 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 48 % častěji než Volkswagen Golf stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je I30 +29 % proti průměru, Golf −13 % proti průměru.
| Hyundai I30 | Volkswagen Golf | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 6,1 % | 7,1 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | +29 % | −13 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 7,6 roku | 15,2 roku |
| Prohlídek v datech | 173 049 | 478 220 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Hyundai I30
- Volkswagen Golf
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Hyundai I30 | Volkswagen Golf | Všechna osobní auta |
|---|---|---|---|
| 1 rok | 3,5 % | 6,6 % | 2,6 % |
| 2 roky | 8,0 % | 2,8 % | 2,8 % |
| 3 roky | 2,3 % | 1,3 % | 2,4 % |
| 4 roky | 3,6 % | 2,1 % | 3,3 % |
| 5 let | 3,5 % | 1,6 % | 2,9 % |
| 6 let | 4,9 % | 2,6 % | 4,0 % |
| 7 let | 5,4 % | 2,8 % | 4,0 % |
| 8 let | 7,4 % | 3,5 % | 5,2 % |
| 9 let | 7,7 % | 3,9 % | 5,2 % |
| 10 let | 9,5 % | 5,0 % | 6,4 % |
| 11 let | 8,8 % | 4,9 % | 6,6 % |
| 12 let | 10,4 % | 6,4 % | 7,7 % |
| 13 let | 9,0 % | 6,7 % | 7,7 % |
| 14 let | 10,7 % | 7,8 % | 8,7 % |
| 15 let | 9,6 % | 7,6 % | 8,8 % |
| 16 let | 11,3 % | 8,7 % | 9,6 % |
| 17 let | 11,6 % | 8,6 % | 9,5 % |
| 18 let | 11,5 % | 8,8 % | 10,0 % |
| 19 let | – | 9,1 % | 10,0 % |
| 20 let | – | 9,2 % | 10,4 % |
| 21 let | – | 9,5 % | 10,5 % |
| 22 let | – | 9,7 % | 10,8 % |
| 23 let | – | 9,8 % | 10,8 % |
| 24 let | – | 10,8 % | 11,0 % |
| 25 let | – | 11,3 % | 11,3 % |
| 26 let | – | 11,6 % | 11,2 % |
| 27 let | – | 11,0 % | 11,0 % |
| 28 let | – | 11,1 % | 10,9 % |
| 29 let | – | 11,1 % | 10,6 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| I30 | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 136 067 | 5,5 % | +16 % |
| Nafta | 34 488 | 8,1 % | +67 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 4 183 | 11,1 % | +85 % |
| Golf | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 247 154 | 6,6 % | −16 % |
| Nafta | 212 592 | 7,5 % | −11 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 9 905 | 7,8 % | +8 % |
Vybíráte mezi I30 a Golf? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Hyundai I30 · Volkswagen Golf · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání