Srovnání podle STK · Střední třída

BMW Řada 3 vs. Volkswagen Passat

Volkswagen Passat má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 10 % častěji než BMW Řada 3 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Řada 3 −15 % proti průměru, Passat −7 % proti průměru.

BMW Řada 3Volkswagen Passat
Neúspěšných prohlídek7,4 %7,0 %
Proti průměru (stejné stáří)−15 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce17,0 roku13,5 roku
Prohlídek v datech133 100399 764

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Passat: 13,1 % BMW Řada 3: 9,5 %
  • BMW Řada 3
  • Volkswagen Passat
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW Řada 3Volkswagen PassatVšechna osobní auta
1 rok–5,6 %2,6 %
2 roky–4,2 %2,8 %
3 roky2,9 %2,1 %2,4 %
4 roky4,5 %2,7 %3,3 %
5 let3,1 %3,0 %2,9 %
6 let4,1 %4,2 %4,0 %
7 let4,8 %4,4 %4,0 %
8 let4,9 %5,1 %5,2 %
9 let5,5 %5,2 %5,2 %
10 let7,0 %6,3 %6,4 %
11 let5,9 %6,8 %6,6 %
12 let7,4 %7,2 %7,7 %
13 let6,4 %7,4 %7,7 %
14 let6,9 %7,8 %8,7 %
15 let7,6 %8,0 %8,8 %
16 let7,3 %8,4 %9,6 %
17 let8,2 %8,2 %9,5 %
18 let8,1 %9,4 %10,0 %
19 let8,3 %9,0 %10,0 %
20 let9,0 %9,0 %10,4 %
21 let8,5 %9,6 %10,5 %
22 let8,7 %9,4 %10,8 %
23 let8,5 %9,8 %10,8 %
24 let9,2 %9,6 %11,0 %
25 let9,0 %10,2 %11,3 %
26 let8,3 %10,4 %11,2 %
27 let8,8 %11,1 %11,0 %
28 let9,3 %10,3 %10,9 %
29 let9,5 %13,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříŘada 3PassatVšechna autaNajeto – Řada 3Najeto – Passat
1 rok – 5,6 % 2,6 % 24 000 km 25 000 km
2 roky – 4,2 % 2,8 % 52 000 km 76 000 km
3 roky 2,9 % 2,1 % 2,4 % 83 000 km 111 000 km
4 roky 4,5 % 2,7 % 3,3 % 100 000 km 137 000 km
5 let 3,1 % 3,0 % 2,9 % 119 000 km 151 000 km
6 let 4,1 % 4,2 % 4,0 % 128 000 km 167 000 km
7 let 4,8 % 4,4 % 4,0 % 147 000 km 188 000 km
8 let 4,9 % 5,1 % 5,2 % 171 000 km 199 000 km
9 let 5,5 % 5,2 % 5,2 % 195 000 km 224 000 km
10 let 7,0 % 6,3 % 6,4 % 211 000 km 238 000 km
11 let 5,9 % 6,8 % 6,6 % 230 000 km 248 000 km
12 let 7,4 % 7,2 % 7,7 % 231 000 km 261 000 km
13 let 6,4 % 7,4 % 7,7 % 243 000 km 268 000 km
14 let 6,9 % 7,8 % 8,7 % 248 000 km 281 000 km
15 let 7,6 % 8,0 % 8,8 % 263 000 km 292 000 km
16 let 7,3 % 8,4 % 9,6 % 261 000 km 302 000 km
17 let 8,2 % 8,2 % 9,5 % 269 000 km 309 000 km
18 let 8,1 % 9,4 % 10,0 % 277 000 km 314 000 km
19 let 8,3 % 9,0 % 10,0 % 284 000 km 316 000 km
20 let 9,0 % 9,0 % 10,4 % 286 000 km 319 000 km
21 let 8,5 % 9,6 % 10,5 % 282 000 km 327 000 km
22 let 8,7 % 9,4 % 10,8 % 285 000 km 330 000 km
23 let 8,5 % 9,8 % 10,8 % 280 000 km 332 000 km
24 let 9,2 % 9,6 % 11,0 % 275 000 km 332 000 km
25 let 9,0 % 10,2 % 11,3 % 271 000 km 333 000 km
26 let 8,3 % 10,4 % 11,2 % – –
27 let 8,8 % 11,1 % 11,0 % – –
28 let 9,3 % 10,3 % 10,9 % – –
29 let 9,5 % 13,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadŘada 3PassatVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 47,4 35,6 52,2
Kabina a karoserie 6.2 30,9 36,1 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 28,2 32,3 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 31,0 30,9 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 13,1 18,4 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 17,6 14,2 15,6
Stav skel 3.2 11,0 10,9 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 10,0 10,1 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW Řada 3
Řada 3ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín51 6948,0 %−17 %
Nafta73 0696,9 %−14 %
Plyn (LPG, CNG)2 24310,7 %+4 %
Volkswagen Passat
PassatProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín30 6807,8 %−4 %
Nafta360 5356,8 %−8 %
Plyn (LPG, CNG)5 85810,2 %+31 %

Vybíráte mezi Řada 3 a Passat? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW Řada 3 · Volkswagen Passat · žebříček segmentu Střední třída · další srovnání