Srovnání podle STK · Vyšší a luxusní třída

Audi A6 vs. Citroën XM

Ve spolehlivosti podle STK se Audi A6 a Citroën XM stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je A6 −26 % proti průměru, XM −43 % proti průměru.

Audi A6Citroën XM
Neúspěšných prohlídek5,6 %5,8 %
Proti průměru (stejné stáří)−26 %−43 %
Průměrné stáří při prohlídce13,4 roku25,9 roku
Prohlídek v datech87 973539

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 6 10 14 18 22 26 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Audi A6: 10,8 %
  • Audi A6
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříAudi A6Všechna osobní auta
1 rok0,0 %2,6 %
3 roky2,2 %2,4 %
4 roky2,9 %3,3 %
5 let2,6 %2,9 %
6 let3,4 %4,0 %
7 let2,7 %4,0 %
8 let3,6 %5,2 %
9 let3,6 %5,2 %
10 let4,2 %6,4 %
11 let4,5 %6,6 %
12 let4,6 %7,7 %
13 let5,6 %7,7 %
14 let5,2 %8,7 %
15 let6,3 %8,8 %
16 let6,3 %9,6 %
17 let7,0 %9,5 %
18 let7,3 %10,0 %
19 let7,6 %10,0 %
20 let8,2 %10,4 %
21 let8,7 %10,5 %
22 let9,1 %10,8 %
23 let10,7 %10,8 %
24 let9,0 %11,0 %
25 let11,6 %11,3 %
26 let8,9 %11,2 %
27 let10,0 %11,0 %
28 let9,3 %10,9 %
29 let10,8 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříA6XMVšechna autaNajeto – A6Najeto – XM
1 rok 0,0 % – 2,6 % 23 000 km –
3 roky 2,2 % – 2,4 % 91 000 km –
4 roky 2,9 % – 3,3 % 97 000 km –
5 let 2,6 % – 2,9 % 127 000 km –
6 let 3,4 % – 4,0 % 141 000 km –
7 let 2,7 % – 4,0 % 175 000 km –
8 let 3,6 % – 5,2 % 192 000 km –
9 let 3,6 % – 5,2 % 213 000 km –
10 let 4,2 % – 6,4 % 230 000 km –
11 let 4,5 % – 6,6 % 248 000 km –
12 let 4,6 % – 7,7 % 265 000 km –
13 let 5,6 % – 7,7 % 274 000 km –
14 let 5,2 % – 8,7 % 290 000 km –
15 let 6,3 % – 8,8 % 307 000 km –
16 let 6,3 % – 9,6 % 316 000 km –
17 let 7,0 % – 9,5 % 317 000 km –
18 let 7,3 % – 10,0 % 329 000 km –
19 let 7,6 % – 10,0 % 331 000 km –
20 let 8,2 % – 10,4 % 330 000 km –
21 let 8,7 % – 10,5 % 325 000 km –
22 let 9,1 % – 10,8 % 319 000 km –
23 let 10,7 % – 10,8 % 322 000 km –
24 let 9,0 % – 11,0 % 324 000 km –
25 let 11,6 % – 11,3 % 321 000 km –
26 let 8,9 % – 11,2 % – –
27 let 10,0 % – 11,0 % – –
28 let 9,3 % – 10,9 % – –
29 let 10,8 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadA6XMVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 25,4 79,2 52,2
Kabina a karoserie 6.2 22,8 62,5 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 24,7 57,1 43,2
Mechanický stav řízení 2.1 12,8 37,8 15,6
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 26,5 28,0 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 12,3 25,4 18,1
Nápravy 5.1 6,0 14,1 6,7
Stav skel 3.2 11,4 9,5 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Audi A6
A6ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín6 7046,8 %−22 %
Nafta79 9865,4 %−28 %
Plyn (LPG, CNG)1 04010,3 %≈ průměr
Citroën XM
XMProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1575,7 %−47 %
Nafta2296,6 %−40 %

Vybíráte mezi A6 a XM? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Audi A6 · Citroën XM · žebříček segmentu Vyšší a luxusní třída · další srovnání