Srovnání podle STK · Vyšší a luxusní třída

Audi A6 vs. Volkswagen CC

Volkswagen CC má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 73 % častěji než Audi A6 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je A6 −26 % proti průměru, CC +27 % proti průměru.

Audi A6Volkswagen CC
Neúspěšných prohlídek5,6 %7,1 %
Proti průměru (stejné stáří)−26 %+27 %
Průměrné stáří při prohlídce13,4 roku9,1 roku
Prohlídek v datech87 9735 654

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 6 10 14 18 22 26 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen CC: 8,9 % Audi A6: 10,8 %
  • Audi A6
  • Volkswagen CC
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříAudi A6Volkswagen CCVšechna osobní auta
1 rok0,0 %–2,6 %
3 roky2,2 %–2,4 %
4 roky2,9 %5,0 %3,3 %
5 let2,6 %6,3 %2,9 %
6 let3,4 %8,0 %4,0 %
7 let2,7 %4,9 %4,0 %
8 let3,6 %7,0 %5,2 %
9 let3,6 %6,2 %5,2 %
10 let4,2 %8,3 %6,4 %
11 let4,5 %7,2 %6,6 %
12 let4,6 %8,8 %7,7 %
13 let5,6 %6,4 %7,7 %
14 let5,2 %8,9 %8,7 %
15 let6,3 %–8,8 %
16 let6,3 %–9,6 %
17 let7,0 %–9,5 %
18 let7,3 %–10,0 %
19 let7,6 %–10,0 %
20 let8,2 %–10,4 %
21 let8,7 %–10,5 %
22 let9,1 %–10,8 %
23 let10,7 %–10,8 %
24 let9,0 %–11,0 %
25 let11,6 %–11,3 %
26 let8,9 %–11,2 %
27 let10,0 %–11,0 %
28 let9,3 %–10,9 %
29 let10,8 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříA6CCVšechna autaNajeto – A6Najeto – CC
1 rok 0,0 % – 2,6 % 23 000 km –
3 roky 2,2 % – 2,4 % 91 000 km –
4 roky 2,9 % 5,0 % 3,3 % 97 000 km –
5 let 2,6 % 6,3 % 2,9 % 127 000 km –
6 let 3,4 % 8,0 % 4,0 % 141 000 km –
7 let 2,7 % 4,9 % 4,0 % 175 000 km 175 000 km
8 let 3,6 % 7,0 % 5,2 % 192 000 km 195 000 km
9 let 3,6 % 6,2 % 5,2 % 213 000 km 190 000 km
10 let 4,2 % 8,3 % 6,4 % 230 000 km 186 000 km
11 let 4,5 % 7,2 % 6,6 % 248 000 km 206 000 km
12 let 4,6 % 8,8 % 7,7 % 265 000 km 224 000 km
13 let 5,6 % 6,4 % 7,7 % 274 000 km 226 000 km
14 let 5,2 % 8,9 % 8,7 % 290 000 km 252 000 km
15 let 6,3 % – 8,8 % 307 000 km –
16 let 6,3 % – 9,6 % 316 000 km –
17 let 7,0 % – 9,5 % 317 000 km –
18 let 7,3 % – 10,0 % 329 000 km –
19 let 7,6 % – 10,0 % 331 000 km –
20 let 8,2 % – 10,4 % 330 000 km –
21 let 8,7 % – 10,5 % 325 000 km –
22 let 9,1 % – 10,8 % 319 000 km –
23 let 10,7 % – 10,8 % 322 000 km –
24 let 9,0 % – 11,0 % 324 000 km –
25 let 11,6 % – 11,3 % 321 000 km –
26 let 8,9 % – 11,2 % – –
27 let 10,0 % – 11,0 % – –
28 let 9,3 % – 10,9 % – –
29 let 10,8 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadA6CCVšechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 26,5 4,3 29,3
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 25,4 7,4 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 24,7 7,4 43,2
Kabina a karoserie 6.2 22,8 3,5 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 12,8 3,3 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 12,3 5,7 18,1
Stav skel 3.2 11,4 6,2 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 10,0 1,0 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Audi A6
A6ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín6 7046,8 %−22 %
Nafta79 9865,4 %−28 %
Plyn (LPG, CNG)1 04010,3 %≈ průměr
Volkswagen CC
CCProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín58410,4 %+79 %
Nafta5 5696,4 %+18 %

Vybíráte mezi A6 a CC? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Audi A6 · Volkswagen CC · žebříček segmentu Vyšší a luxusní třída · další srovnání