Srovnání podle STK · Sportovní auta

BMW M2 vs. BMW Řada 2

Ve spolehlivosti podle STK se BMW M2 a BMW Řada 2 stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je M2 na úrovni průměru, Řada 2 −9 % proti průměru.

BMW M2BMW Řada 2
Neúspěšných prohlídek3,6 %3,6 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr−9 %
Průměrné stáří při prohlídce5,3 roku6,1 roku
Prohlídek v datech8096 107

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,0 4,0 6,0 8,0 3 5 7 9 11 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 6,6 % BMW Řada 2: 2,3 % BMW M2: 1,1 %
  • BMW M2
  • BMW Řada 2
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW M2BMW Řada 2Všechna osobní auta
3 roky3,1 %2,2 %2,4 %
4 roky4,1 %4,1 %3,3 %
5 let4,1 %2,4 %2,9 %
6 let3,7 %4,2 %4,0 %
7 let3,7 %4,0 %4,0 %
8 let1,1 %5,0 %5,2 %
9 let–3,5 %5,2 %
10 let–4,4 %6,4 %
11 let–2,3 %6,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříM2Řada 2Všechna autaNajeto – M2Najeto – Řada 2
3 roky 3,1 % 2,2 % 2,4 % 19 000 km 69 000 km
4 roky 4,1 % 4,1 % 3,3 % 28 000 km 77 000 km
5 let 4,1 % 2,4 % 2,9 % 40 000 km 86 000 km
6 let 3,7 % 4,2 % 4,0 % 54 000 km 100 000 km
7 let 3,7 % 4,0 % 4,0 % 70 000 km 105 000 km
8 let 1,1 % 5,0 % 5,2 % 66 000 km 126 000 km
9 let – 3,5 % 5,2 % – 140 000 km
10 let – 4,4 % 6,4 % – 146 000 km
11 let – 2,3 % 6,6 % – 161 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadM2Řada 2Všechna auta
Stav skel 3.2 4,8 4,2 10,9
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 0,6 2,5 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,6 1,5 43,2
Tabulky registrační značky 0.1 1,4 1,4 5,7
Kola a pneumatiky 5.2 1,1 1,3 1,7
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,1 1,0 29,3
Výfukové emise 8.2 0,9 0,9 3,0
Mechanický stav řízení 2.1 0,1 0,8 15,6

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW M2
M2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín8463,5 %≈ průměr
BMW Řada 2
Řada 2ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 0443,2 %−15 %
Nafta3 1043,9 %−3 %

Vybíráte mezi M2 a Řada 2? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW M2 · BMW Řada 2 · žebříček segmentu Sportovní auta · další srovnání